Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2016

Končiaci premiér Renzi naznačil možnosť svojho návratu do politikyNa archívnej snímke taliansky premiér Matteo Renzi vhadzuje volebný lístok do urny počas referenda o ústavnej reforme 4. decembra 2016 v Pontassieve. Sľúbil, že v prípade neúspechu referenda odstúpi z funkcie.Zdieľať
Na archívnej snímke taliansky premiér Matteo Renzi vhadzuje volebný lístok do urny počas referenda o ústavnej reforme 4. decembra 2016 v Pontassieve. Sľúbil, že v prípade neúspechu referenda odstúpi z funkcie. Foto: TASR AP
Rím 7. decembra (TASR) - Odstupujúci taliansky premiér Matteo Renzi dnes povedal svojim stúpencom, aby nestrácali nádej a vyzval svojich politických oponentov, aby predložili konštruktívne návrhy na riešenie súčasnej politickej krízy v krajine.


"Nájdeme cestu ako nepremárniť to dobré, čo ste urobili," prisľúbil Renzi v elektronickom newsletteri, ktorý rozoslal svojim priaznivcom. "Je tu niekoľko miliónov Talianov, ktorí veria v iný typ politiky, videli sme ich (v predchádzajúcich hlasovaniach) a uvidíme ich znova v budúcnosti," dodal.

Podľa Renziho teraz nastal čas na jeho odchod. Súčasne však poznamenal, že dostáva tisíce e-mailov a SMS správ, v ktorých mu jeho stúpenci vyjadrujú podporu. "Mám šťastie, že som obklopený takým množstvom sympatií. A ľuďmi, čo sa o mňa starajú," napísal.

V otázke budúcej vlády Renzi zdôraznil, že to nezávisí od neho, ale od všetkých politických strán. Tie musia podľa neho prevziať zodpovednosť za dianie v krajine a jasne sa vysloviť, či si želajú predčasné voľby.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s džihádistami v Salzburgu po otvorení odročili
<< predchádzajúci článok
Na muža, ktorý smrteľne zranil policajta v Dánsku, uvalili väzbu

Končiaci premiér Renzi naznačil možnosť svojho návratu do politiky - diskusné fórum čitateľov