24hod.sk

28. decembra 2005

Košičania konečne porazili Poprad

38. kolo hokejovej ST Extraligy

Košičania sa v tejto sezóne ešte s Popradom na domácom ľade z víťazstva netešili. Prelom tejto série nastal až vo včerajšom 38. kole hokejovej extraligy, keď vydreli najtesnejšie víťazstvo 3:2.
Súboj predposledného Martina s druhým v tabuľke Trenčínom priniesol zaujímavý hokej s nasadením všetkých hráčov na ľade. Hráči oboch mužstiev predovšetkým zamorovali priestor pred svojimi bránkami a tak sa strelci len ťažko dostávali do dobrých pozícií. Favorit zápasu bol však papierovo jasný a tak na góly sa zápas skončil 2:4.
Už v 9. sekunde Liptáci mali vylúčeného hráča, Nitrania túto presilovku síce nevyužili, ale keď domáci hráč skočil na ľad, ujali sa vedenia. Tento gól poznačil priebeh prakticky celého zápasu. Nitrania až na malé výnimky boli lepším mužstvom a mali výraznú prevahu.
Od prvých minút zápasu sa Skaličania pustili do súpera a usadili sa pred bránou Šimonoviča. Tento rok sa rozlúčili so svojimi divákmi pekným darčekom – víťazstvom nad Zvolenom 7:3, ktorý patril i brankárovi Tučekovi, ktorému sa narodila dcéra.

(1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 12. P. Bartoš, 46. Kmiť, 46. Kmiť, 56. P. Bartoš - 28. Vorobel, 31. Kubenko. Pred 2 000 divákmi rozhodovali: D. Konc - Gajan, Kubuš, vylúčení: 9:12, navyše: Kroták a Škovira (Poprad) obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.
Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Bodnár, Podhradský, Kall, Hovorka, Frühauf - Jenčík, Kmiť, Bartoš - Lažo, Lipianský, Krayzel - Hvila, M. Lukáč, Šimurda - Dravecký, Sabol, M. Slovák.
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, M. Turan, Kumstát, Bambúch, Valečko, Javín, Fabián, Vorobel  - Škovira, Kroták, Pavličko - Faith, Halaj, Kubenko -
P. Segľa, Jasovský, Martin Segľa - Zavacký, Haščák, Smolka.

L. Mikuláš 0:3 Nitra
(0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. J. Kováčik, 37. T. Chrenko, 53. Ľ. Kolník. Pred 1 388 divákmi rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Galamboš, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0.
L. Mikuláš: Falter - P. Lištiak, Rúfus, M. Dropa, Fatyka, Devečka,
M. Šterbák, Tomaška, M. Školiak -
Marek Hovorka, Pleva, Kopecký - Opatovský, Žemlička, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kövér, B. Pohanka, P. Bartík.
Nitra: Lakosil - D. Milo, Hruška, J. Kováčik, B. Majeský, Švarný, V. Vlk, Petrina - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - J. MIhálik, T. Chrenko, Musil - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, S. Saliji.

Martin 2:4 Trenčín
(1:1, 0:0, 1:3)

Góly: 9. G. Saliji, 46. Klepáč - 18.
I. Majeský, 49., 60. Melichárek, 50. Poljaček. Pred 3 650 divákmi rozhodovali: Lauff - Višňovský, Bulko, vylúčení: 4:4, navyše: Hanes (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
Martin: Ševela - Cebák, Klepáč, Ratveiský, Vantroba, Stolárik, Chromý - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - Holečko, Bulík, Pokryvčák - Hanes, Kuric, P. Tabaček.
Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, P. Mikuš, Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Gábriš - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, I. Majeský - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.

Skalica 7:3 zvolen
(2:0, 3:1, 2:2)

Góly: 2. Liščák, 15. Jarolín, 27. T. Višňovský, 30. R. Sýkora, 32. Jarolín, 45. Liščák, 53. Vala - 36. Bartek, 41. Bartek, 49. Škuta. Pred 3 450 divákmi rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mullner, vylúčení: 4:12, navyše: Benák (Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1.
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, M. Křetinský, Benák, Flamík, Zajac, Klement - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Dornič, Vala, Liščák - R. Sýkora, Hrnčirík, Grill.
Zvolen: Šimonovič - Babka, Velebný, Bonni, Škuta, Stančok, Priechodský - Gašpar, Bartek, Turek - Cibuľa, Šechný, Chovan - J. Čierny, Paciga, Mahdalík - Škvaridlo, Hanzal, Jurík.

Hlasy trénerov

Jerguš Bača, L. Mikuláš: „S výnimkou druhej tretiny, v ktorej sme mali niekoľko dobrých šancí, ako napríklad Pohanka a Kopecký, sme boli horším mužstvom a nepodali sme taký výkon, ako v predošlých zápasoch.
S takýmto výkonom sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok.“
Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Mali sme obavy z tohto zápasu, ale po dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili a odchádzame domov spokojní.‘‘
Ján Selvek, Košice: „Bol to vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme nevyužili niektoré dobré príležitosti, naopak v druhej sme sa dopustili niekoľkých taktických chýb, ktoré súper využil. Potom bolo v kabíne dusno, dohovorili sme hráčom a výsledok sa dostavil. V tretej tretine sme boli už lepším tímom a otočili skóre. V play-off by sa nám to však nemuselo vyplatiť.‘‘
Ladislav Svozil, Poprad: „Po vyrovnanej prvej tretine sme sa úspešne snažili, aby sa Košičania nedostali do tlaku. Domáci po zbytočných fauloch inkasovali z presilovky na 1:1, pridali sme druhý gól a mali sme i ďalšie šance, ale nevyužili ich. V záverečnej tretine sa karta obrátila, pre zmenu naši hráči urobili chyby a doplatili sme na to.‘‘
Rudolf Uličný, Martin: „Diváci videli kvalitné stretnutie. Hráčom nemám čo vyčítať. Bojovali, snažili sa a dvakrát sme viedli. Rozhodol nešťastný druhý gól, po ktorom už skúsení hostia využili svoje príležitosti. Máme problémy v obrane, len 6 obrancov a tak potrebujeme posilniť.‘‘
Milan Hovorka, Trenčín: „Videli sme zaujímavý a rýchly zápas. Domáci hrali s veľkým srdcom a viedli. Obranný systém však už máme v krvi a tak sa nevzdávame ani pri jednogólovom vedení súpera. Sme sebavedomí a v mužstve je viac víťazných typov, čo sa potvrdilo aj v tomto stretnutí.‘‘
Milan Klement, asistent trénera Skalice: „V poslednom zápase tohto roku sme sa chceli rozlúčiť peknou hrou. Myslím si, že sa nám to podarilo. Chceme sa poďakovať i divákom za ich povzbudzovanie.‘‘
Peter Mikula, Zvolen: „Myslím si, že výsledok 7:3 nás prekvapil, ale na druhej strane musím povedať, že je spravodlivý, nak

oľko Skalica hrala veľmi dobrý hokej. Prístup medzi našou obranou a obranou Skalice bol rozdielny a preto sme dostali nakladačku.‘‘