03. januára 2012

Košice deviatimi gólmi vyškolili Skalicu

Výsledky 35. kola slovenskej hokejovej extraligy. HKm Zvolen - HK AutoFinance Poprad 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) I. tretina Zvolenčania začali dôležitý súboj susedov v ...

kosice skalica BRATISLAVA 3. januára(WEBNOVINY) - Výsledky 35. kola slovenskej hokejovej extraligy.

HKm Zvolen - HK AutoFinance Poprad 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

I. tretina

Zvolenčania začali dôležitý súboj susedov v tabuľke veľmi dobre a už v 2. min išli do vedenia. Leskovjanský dostal prihrávku od M. Juríka do ľavého kruhu a pohotovou strelou otvoril skóre.

Hostia sa snažili o rýchle vyrovnanie a v 9. min sa im to takmer podarilo, keď v prečíslední dvoch na jedného Rapáč prihral Krotákovi a ten vo vyloženej šanci trafil iba brankára Škrečka. Zvolenská odpoveď prišla bleskurýchlo.

Na konci 9. min využil presilovku Škvaridlo, keď sa k nemu odrazil puk po strele Trochtu a domáci útočník ho pohotovo poslal do siete. Popradčania naďalej bojovali a ich snaha priniesla ovocie v 11. min. Počas presilovky vypálil Kuľha, Škrečko len vyrazil puk k Rapáčovi a tomu iba stačilo trafiť odkrytú bránku Zvolena. V závere úvodnej časti mal ešte dve obrovské šance domáci obranca Vantroba, keď v 17. a 19. min napálil z diaľky do žŕdky Šimonovičovej bránky.

II. tretina

Druhá tretina priniesla bojovný hokej. Aktívny boli najmä hostia, ktorí sa v jej úvode snažili o vyrovnanie. V 25. min bol v obrovskej šanci Koskinen, ktrorý úplne sám pri pravej žŕdke Škrečkovej bránky nedokázal zasunúť puk do odkrytej svätyne domácich. Gólová odpoveď Zvolena prišla v 29. min, opäť v presilovke. Hraško dostal peknú krížnu prihrávku od Brabenca a spoza kruhu nekompromisne zavesil - 3:1. Podtatranci potom ešte viac pridali a vypracovali si aj niekoľko výborných príležitostí. V 34. min Kroták spracoval puk a bekhendom ho poslal do žŕdky Škrečkovej bránky. O dve minúty neskôr prišli ďalšie veľké šance "kamzíkov", keď sa z blízka nepresadil Vandas a po ňom ani Kuľha.

III. tretina

Aj záverečnú časť začali lepšie Zvolenčania, keď v 48. min V. Baláž po prihrávke Brabenca zvýšil na 4:1. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. V 50. a 52. min však prišli dve presné delovky Kuľhu do horného rohu zvolenskej bránky a zo zápasu bola zrazu dráma. Popradčania boli v závere veľmi blízko k vyrovnaniu. V 59. min Kroták nepremenil sólo, keď netrafil bránku a dve sekundy pred koncom Svitana úplne sám neuspel pred odkrytou svätyňou Zvolena.

Góly: 2. Leskovjanský (M. Jurík), 9. Škvaridlo (M. Trochta, Marek Ďaloga), 29. Hraško (Brabenec, Síkela), 48. V. Baláž (Brabenec) - 11. R. Rapáč (Kuľha, R. Suchý), 50. Kuľha, 52. Kuľha (Vandas, D. Brejčák)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Lauff - M. Korba, P. Korba, 1616 divákov

Zvolen: Škrečko (50.-53. Sáblík) - Vantroba, Hraško, Marek Ďaloga, Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Lubor Pokovič - Síkela, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, M. Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Leskovjanský - Zuzin, Huňady, Méry
Poprad: Šimonovič - D. Brejčák, R. Suchý, Š. Fabian, Kovačevič, A. Novotný, Jáchym, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč - Paločko, Miroslav Hlinka, S. Takáč

HK 36 Skalica - HC Košice 3:9 (1:2, 2:4, 0:3)

I. tretina

Úvod duelu nevyšiel ani jednému zo súperov, obe mužstvá predviedli množstvo chýb a nepresných prihrávok.

Prvú väčšiu šancu si vypracoval tretí skalický útok v 8. min, ale skóre sa nemenilo.

V 10. min sa k slovu dostala aj elitná domáca formácia a R. Školiak otvoril skóre. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr, keď pri prečíslení dvoch proti jednému prekonal Lakosila obranca J. Tabaček. Skaličania následne potrápili oceliarov v presilovke, po skončení ktorej opäť úradoval prvý košický útok. Dravecký pomedzi betóny Lakosila upravil na 1:2.

II. tretina

V druhej časti obe mužstvá zlepšili hru a vypracovali si množstvo šancí. Košice už v 23. min zvýšili na 3:1, keď delovka Marcela Haščáka ponad pravé rameno Lakosila skončila v bránke. Gólman Skalice vzápätí inkasoval pomedzi betóny aj z hokejky P. Bartoša a v bránke ho nahradil Tomek. Skalicu vrátil do zápasu v 28. min Šátek, keď premenil trestné strieľanie. O ďalšie dve minúty neskôr snahu domácich schladil gól Zálešáka po chybe domácej obrany. Košičania súperovi nič nedarovali a v 33. min upravil už na 6:2 svojím druhým gólom v zápase Dravecký, ktorý využil zmätok pred Tomekom. Tri minúty pred druhou sirénou skorigoval Obdržálek, ktorý zakončil po vyhratom vhadzovaní Lušňáka. Košičan Marcel Baláž ešte v závere II. tretiny nepremenil trestné strieľanie.

Košičania v treťom dejstve nenechali Skalicu ani pomyslieť na lepší výsledok a svoje víťazstvo ešte prikrášlili. V 54. min zvýšil na 7:3 Michel Miklík, o minútu neskôr pridal ďalší gól Marcel Haščák a konečnú podobu výsledku dal 34 sekúnd pred koncom zápasu v oslabení S. Gron.

Góly: 10. R. Školiak (Šmach, Pálffy), 28. Šátek (z trest. strieľania), 37. Obdržálek (Lušňák) - 12. J. Tabaček (P. Bartoš, Dravecký), 17. Dravecký (P. Bartoš, M. Novák), 23. Marcel Haščák (D. Pašek), 27. P. Bartoš (Zálešák), 30. Zálešák (P. Bartoš), 33. Dravecký (Šeda, Zálešák), 54. Michel Miklík (S. Gron), 55. Marcel Haščák (D. Pašek, Mlynarovič), 60. S. Gron
Vylúčení: 2:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Výleta, Šefčík, 3553 divákov

Skalica: Lakosil (27. Tomek) - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, I. Jankovič, Gula, T. Magušin, Jaborník, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, T. Mikúš, Klejna
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Slimák, Martin Chovan, M. Takáč - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Spilar - Marcel Haščák, D. Pašek, Mlynarovič - Gmitter, Marcel Baláž, T. Petruška

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Nie je sa na čo vyhovárať, Košice hrali lepšie. Boli sme veľmi slabí v efektivite."
Pavol Zůbek (asistent tréner Košíc): "Na dnešný zápas sme sa stopercentne pripravili. Využívali sme gólové šance. Už dlho sme čakali na takúto chvíľu."