20. decembra 2016

Košice podľahli v 30. kole Liptovskému Mikulášu

Tím Liptovského Mikuláša, ilustračná snímka

Tím Liptovského Mikuláša, ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta
Liptovský Mikuláš 20. decembra (TASR) - Úvodné minutý zápasu 30. kola boli pod Tatrami vyrovnané, ale menšiu optickú prevahu mali hostia z Košíc. Prvá šanca v zápase prišla až v 8. minúte, v ktorej Matúš Sukeľ tečoval puk, ale Habala v bráne bol pozorný. O necelé tri minúty sa domáci dostali do ďalšej dobrej šance. Strela Stümpela skončila na betónoch košického brankára. V závere prvého dejstva prevzali iniciatívu v pásme súpera hostia. Najskôr sa v 18. minúte prezentoval Klíma, ktorý tesne minul bránu, o pár sekúnd neskôr Šmachovu strelu od modrej zlikvidoval Nagy.

Liptáci sa do vedenia mohli dostať už po tridsiatich sekundách od začiatku druhej tretiny. Matúš Sukeľ sa perfektne uvoľnil, prihrávkou našiel Krišku, lenže ten neprekonal Habalu v košickej bráne. O necelé tri minúty sa dostal do nájazdu Róbert Huna, lenže ani skúsenému útočníkovi sa skóre zmeniť nepodarilo. Oceliari z východu sa v druhej tretine nevedeli usadiť v pásme súpera, naopak Liptáci neskórovali ani z vyložených šancí. V 28. minúte sa Kriška s M. Sukeľom rútili osamotení na brankára, ale druhý menovaný nepretlačil puk do odkrytej brány. V 37. minúte sa skúsil individuálne presadiť Nagy, ktorý si síce poradil s dvojicou obrancov, ale mikulášsky brankár bol na jeho blafák pripravený. Stav stretnutia sa nakoniec zmenil až v závere druhej tretiny. V 38. minúte unikol košickej obrane Kriška, ktorý v nájazde nezaváhal.

Mikulášski hokejisti mohli jednogólové vedenie navýšiť už v 41. minúte. Cibák vyslal prihrávkou do nájazdu Rudolfa Hunu, ale Habala jeho následný pokus zlikvidoval. Na opačnej strane mali hostia šancu už o dve minúty. Strela Šoltésa len tesne minula ľavú tyč Nagyho brány. Útočný hokej prevádzali v treťom dejstve oba tímy. Najskôr v 48. minúte zlikvidoval pokus Kabáča Habala, o pár sekúnd neskôr Nagyho strelu zrazili Šiška na ochrannú sieť. V 51. spálil obrovskú šancu Rudolf Huna, ktorý nedokázal poslať puk do poloprázdnej košickej brány, lenže Liptáci o necelých desať sekúnd zvýšili na 2:0 gólom Urama. Dráme, ale aj atraktivite pridal Nagyho gól v 56. minúte, po tom čo individuálne prešiel cez Burzalu a následnou strelou nedal šancu brankárovi. Domáci si plný bodový zisk poistili v 59. minúte, keď sa po nájazde nemýlil Uhrík.

MHK 32 Liptosvký Mikuláš - HC Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

38. Kriška (Sukeľ), 51. Sukeľ (Uram, Šiška), 59. Uhrík (Kabáč) – 56. Nagy (Bicek). Rozhodovali: Orolin, Husár – Bednár, Gajan, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1160 divákov