28. augusta 2015

Košice prehrali na ľade EHC Mníchov 0:1

Na snímke vpravo tréner Košíc Peter Oremus, archívne foto

Na snímke vpravo tréner Košíc Peter Oremus, archívne foto Foto: TASR/František Iván
Mníchov 28. augusta (TASR) - Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení v H-skupine Ligy majstrov (CHL) na ľade EHC Red Bull Mníchov najtesnejším rozdielom 0:1. O osude stretnutia rozhodol v 52. minúte Christensen, ktorý zužitkoval prihrávku Jaffraya. Košičania sa najbližšie predstavia v nedeľu 30. augusta na ľade KAC Klagenfurt (17.30), s ktorým zvedú súboj o druhé postupové miesto. Mníchovčania si víťazstvom zabezpečili postup už v predstihu.

Už na začiatku 2. minúty sa pred košickú bránku natlačil Sparre, ale stav sa nezmenil. O päť minút neskôr sa dostal k zakončeniu i hosťujúci Lapšanský, Aus den Birken sa však nenechal zaskočiť jeho prudkou strelou. Najväčšiu príležitosť si domáci vypracovali v 12. minúte, keď sa po vyrazenej strele dostal takmer k zakončeniu Wolf, košická defenzíva si dala pozor. "Oceliari" si vo zvyšných minútach zahrali dve presilové hry 5 proti 4, no paradoxne mohli udrieť v rovnovážnom stave, po prihrávke Bartoša zakončoval Hričina, ktorý trafil iba cloniaceho Hrnku.

Ako prví sa v druhej tretine dostali do šance Mníchovčania, Pinizzotto v 22. minúte Melicherčíka neprekonal. Košičania pozorne bránili a vyrážali do protiútokov, do výraznejšej šance sa ale nedostali. V 29. minúte to skúšal strelou spoza brániacich hráčov Pinizzotto, ani tentoraz sa stav nezmenil. Domáci pohrozili aj o päť minút neskôr, ani Aucoin na Melicherčíka nevyzrel. Z následného protiútoku preveril Aus den Birkena nepríjemnou strelou Suja. V závere druhej dvadsaťminútovky mal Mníchov k dispozícii viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov, skóre duelu sa nezmenilo.

Tretie dejstvo začali aktívnejšie Košičania, tlačili sa do zakončení, no výraznejšiu príležitosť si nevypracovali. V 44. minúte mohli udrieť Mníchovčania, Sparre po vysunutí Pinizzottom nestihol zakončiť. O tri minúty neskôr bol blízko k otváraciemu gólu stretnutia Jaffray, Melicherčík predviedol spoľahlivú lapačku. Ten istý hráč však v 52. minúte našiel spoza bránky voľného Christensena a ten rozhodol o osude stretnutia - 1:0. Mníchovčania si víťazstvom zabezpečili postup z H-skupiny z 1. miesta.

Liga majstrov, H-skupina:

EHC Red Bull Mníchov - HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól:
52. Christensen (Jaffray, Kettemer). Rozhodovali: Gamper (Rak.), Rohatsch (Nem.) – Lajoie, Büse (obaja Nem.), vylúčení 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3173 divákov.

Red Bull Mníchov: Aus den Birken - Boyle, Söderholm, Regehr, Dehner, Smaby, St-Denis, Kettemer, Herpich - Christensen, Jaffray, Wolf - Aucoin, Pinizzotto, Sparre - Kahun, Mauer, Maurer - Eder

HC Košice: Melicherčík - Slovák, Štrbák, Philipp, Šedivý, Cebák, Pavúk, Macejko - Lapšanský, Lelkeš, Jenčík - Bicek, Suja, Bartánus - Hrnka, Bartoš, Hričina - Chovan, Češík, Sojčík - Bortňák