07. októbra 2015

Košickí basketbalisti doma porazili Prievidzu

Na snímke vľavo s loptou hráč Košíc Keely Reginald, vpravo hráč Prievidze Richard Körner v 2. kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) mužov KB Košice - BC Prievidza v Košiciach 7. októbra 2015. Foto: TASR/František Iván

Košice 7. októbra (TASR) - Návrat elitnej mužskej basketbalovej súťaže do Košíc po siedmich rokoch zaplnil tribúny Angels arény. Domácich hnala výdatná podpora divákov, no boli to hostia, kto v úvodnej štvrtine diktoval tempo. V 9. minúte viedli hráči Prievidze už o deväť bodov 16:7, no napokon sa prvá časť skončila tesne 16:17.

Druhá štvrtina priniesla vyrovnaný priebeh, v ktorom sa ani jednému tímu nepodarilo odskočiť súperovi na výraznejší bodový rozdiel. Vďaka vydarenému záveru boli v prestávke spokojnejší Košičania, ktorí viedli 36:33.

Tesný náskok sa zverencom Štefana Sviteka darilo držať aj v tretej časti. Hosťom sa pokúšali vyrovnať skóre, no v 36. minúte bolo po trojke domáceho Baldovského 57:49. V nervóznom závere, v ktorom hlavný rozhodca vykázal trénera hostí z lavičky, premenil domáci Avramovič tri trestné hody v rade a definitívne rozhodol o druhom víťazstve košických "býkov" v sezóne.