15. septembra 2014

Kouč AC Inzaghi bol po divokom zápase v Parme nadšený aj nahnevaný

Miláno 15. septembra (TASR) - Tréner futbalistov AC Miláno Filippo Inzaghi mal zmiešané pocity po ligovom zápase v Parme. "Rossoneri" vyhrali v divokom stretnutí 5:4 a po druhom kole Serie A majú na konte plný počet šesť bodov.

Hráč Interu Miláno Pablo Daniel Osvaldo oslavuje štvrtý gól do bránky Sassuolo vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A v Miláne 14. septembra 2014. Foto: TASR/AP
"Som nadšený a zároveň nahnevaný," povedal bývalý vynikajúci útočník a ikona AC Inzaghi. Miláno viedlo po prvom polčase 3:1, keď na góly Giacoma Bonaventuru, Keisukeho Hondu a Jeremyho Meneza reagoval len bývalý hráč AC Antonio Cassano. Hneď v úvode druhého dejstva Parma znížila zásluhou Felipeho, ale Nigel de Jong vrátil v 68. minúte Milánu dvojgólové vedenie. To však nebolo všetko, pretože už o päť minút opäť znížil na rozdiel jedného gólu Alessandro Lucarelli. Parmu potom pribrzdilo vylúčenie Felipeho v 77. minúte a Menez svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 5:3. Domáci stihli v 89. minúte už len znížiť na konečných 4:5, keď si dal vlastný gól Mattia De Sciglio.

"Bola by veľká škoda, keby sme tento zápas nevyhrali, pretože sme celý čas viedli. Mrzia ma chyby v obrane, ale na druhej strane ma teší ofenzívna explózia tímu. Dali sme góly po krásnych kombináciách a z toho mám radosť," povedal 41-ročný Inzaghi, ktorý v minulej sezóne viedol tím AC Miláno do 19 rokov a teraz zažíva premiérovú sezónu v úlohe hlavného kouča tímu, s ktorým ako hráč získal tri majstrovské tituly a dvakrát vyhral Ligu majstrov.

Milánčania vyhrali prvé dva ligové zápasy, ale na budúci týždeň pricestuje na San Siro obhajca titulu Juventus Turín. "Vieme, že náročné dni nás ešte len čakajú, ale ja som optimista a môjmu tímu verím. Chalani na tréningoch tvrdo pracujú a v družstve je veľký tímový duch. Verím, že sa budeme pohybovať na horných priečkach tabuľky," dodal Inzaghi. AC skončilo v minulej sezóne až na 8. mieste.