Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

15. júla 2015

Kreditnou kartou najčastejšie platíme v Chorvátsku, Taliansku a RakúskuSlovenskí dovolenkári platia kreditnou kartou v zahraničí najčastejšie v prímorských oblastiach ako sú Chorvátsko a Taliansko. Kreditky vyťahujú ľudia aj v susednom ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 
Bratislava 15. júla (TASR) - Slovenskí dovolenkári platia kreditnou kartou v zahraničí najčastejšie v prímorských oblastiach ako sú Chorvátsko a Taliansko. Kreditky vyťahujú ľudia aj v susednom Rakúsku.


Podľa informácií ČSOB by základnou finančnou výbavou dovolenkára mala byť hotovosť na nevyhnutné výdavky a ideálne debetná a kreditná karta. Debetná karta je platobná karta, ktorú má človek k vlastnému účtu, teda pri platení používa vlastné finančné prostriedky. Pri platení kreditnou kartou používa zase peniaze banky. Ak ich vráti v bezúročnom období, neplatí banke žiadne úroky.

Kreditnou kartou je výhodnejšie platiť u obchodníka, pretože transakcie sú bez poplatku. Podľa štatistík ČSOB ju dovolenkári v zahraničí často používajú pri rezerváciách v hoteloch či autopožičovniach, pričom ňou priemerne zaplatia 35 eur.

Štatistiky ČSOB vypovedajú aj o tom, že na Slovensku používajú ľudia kreditnú kartu najčastejšie v supermarketoch s priemerným nákupom vo výške 20 eur. Kreditná karta je používaná aj pri nákupoch nábytku, elektroniky, kozmetiky, topánok alebo liekov.

TASR informovala Zuzana Eliášová z ČSOB.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Uprising Reggae Festival príde aj bermudský spevák Mishka
<< predchádzajúci článok
Ida Kelarová daruje Slovákom na Vianoce radosť rómskych detí

Kreditnou kartou najčastejšie platíme v Chorvátsku, Taliansku a Rakúsku - diskusné fórum čitateľov