07. apríla 2006

Križko na 50 m znak do semifinále na MS v plávaní v Šanghaji

Slovenský reprezentant Ľuboš Križko postúpil do semifinále na 50 m znak na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji. Odchovanec trenčianskeho plávania obsadil v ...

ŠANGHAJ 7. apríla (WN/SITA) - Slovenský reprezentant Ľuboš Križko postúpil do semifinále na 50 m znak na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji. Odchovanec trenčianskeho plávania obsadil v predpoludňajších rozplavbách 9. miesto a výkonom 24,56 s sa postaral o nový slovenský rekord. Svoj vlastný predchádzajúci najlepší čas histórie zo semifinále majstrovstiev Európy v roku 2004 vo Viedni zlepšil o 29 stotín sekundy. Križko absolvoval v šanghajskej dvadsaťpäťke zatiaľ tri štarty a pri všetkých sa postaral o prekonanie rekordných zápisov. "Mohlo to byť ešte rýchlejšie. Na štarte som totiž zaspal a pri obrátke som dosplýval," povedal po rozplavbách Križko, ktorý bude v popoludňajšom semifinále útočiť na finálovú účasť. Pred dvoma rokmi v Indianapolise obsadil konečné desiate miesto. Okrem plavca banskobystrickej Dukly sa v popoludňajšom bloku predstaví Martina Moravcová, ktorú čaká finále na 100 m polohové preteky.