25. septembra 2016

Kulturistka Pohánková absolútnou víťazkou Arnold Classic Europe

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo fitnes Olívia Pohánková.

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo fitnes Olívia Pohánková. Foto: TASR/Martin Baumann
Barcelona 25. septembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v kategórii bikiny fitnes Olívia Pohánková sa stala absolútnou víťazkou podujatia Arnold Classic Amateur Europe. Ocenenie za víťazstvo prebrala z rúk Arnolda Schwarzeneggera, ktorého meno nesie táto prestížna súťaž. Pohánková získala vďaka absolútnemu víťazstvu možnosť požiadať o profesionálnu licenciu.

Bratislavčanka Pohánková sa na súťažnom pódiu objavila po dlhšom čase, keďže jarnú časť sezóny 2016 vynechala. Na pódiu v španielskej Barcelone zdolala v kategórii nad 172 cm 20 súperiek a napokon sa stala aj absolútnu víťazkou kategórie bikiny fitnes.

"Zmenila som plavky a trochu iná bola aj forma. Prišla som pripravená tak, ako som ja chcela. Výhra ma teší o to viac, že som vyhrala s formou, ktorá sa mne páči. Stretnutie s Arnoldom na pódiu bol neuveriteľný zážitok. On stále vyzerá vynikajúco a je veľký gentleman," uviedla 27-ročná bikiny fitneska v rozhovore pre portál eastlabs.sk.

Pohánková je druhou Slovenkou, ktorá v roku 2016 získala možnosť požiadať o profesionálnu licenciu. Prvou je Saskia Cakoci, ktorá zvíťazila na súťažiach Diamond Cup a Olympia Amateur Spain.

V Španielsku sa darilo aj slovenskému kulturistovi Andrejovi Vargovi. V kategórii klasická kulturistika do 175 cm získal zlatú medailu.

Zvolen porazil Poprad 4:3