Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. mája 2023

Led Zeppelin Symphonic už o pár dní v Bratislave!Led Zeppelin Symphonic zaznie 15. 5. 2023 o 20:00 v NTC aréna Bratislava.Zdieľať
Led Zeppelin Symphonic už o pár dní v Bratislave!

Rocková kapela, najlepší speváci z Londýna a symfonický orchester zahrajú už o pár dní najväčšie hity kapely Led Zeppelin. Počas svojho svetového turné neminú ani Bratislavu.
Led Zeppelin Symphonic zaznie 15. 5. 2023 o 20:00 v NTC aréna Bratislava.

Viac ako 50 rokov sú Led Zeppelin zbožňovaní fanúšikmi po celom svete. Led Zeppelin Symphonic je skutočná, autentická hudba kapely Led Zeppelin v podaní rockovej kapely, skvelých spevákov z londýnskeho West Endu v sprievode veľkého symfonického orchestra. Viac ako 50 umelcov na scéne spoločne vytvára jedinečný zážitok pre všetkých fanúšikov legendárnej kapely.

K trom fenomenálnym spevákom sa na pódiu pripája rocková kapela zložená z najlepších britských hudobníkov a symfonický orchester pod vedením Richarda Sidwella, muža, ktorý stojí za celou show Queen Symphonic – super úspešného svetového turné s hitmi legendárnych Queen, ktoré bolo aj u nás v Bratislave.

Gitarista Jimmy Page, spevák Robert Plant a bubeník John Bonham boli vo svojej dobe za búrlivákov a v niekoľkých svetových hoteloch mali dokonca pre svoje nevhodné správanie doživotný zákaz vstupu. Napriek tomu sa stali doslova ikonou rockovej hudby, zakladateľmi metalu aj hard rocku. Dodnes sú považovaní za jednu z najvplyvnejších kapiel sveta. Svojou hudbou pravidelne ohromovali fanúšikov, ktorí milovali ich extravagantné inšpirácie z iných kultúr i psychedelické motívy. Led Zeppelin svojou hudbou ovplyvnili celé generácie muzikantov a ich publikum. A údajne sú aj najviac pirátsky sťahovanou kapelou.
Hudba Led Zeppelin prenikla aj do filmu. V hollywoodskych trhákoch ako je Thor: Ragnarok doslovne „jačí“ Plantov vokál zo skladby Immigrant song, alebo vo filme Godzila znie najznámejší gitarový riff sveta zo Zeppelinovskej skladby Kashmir.

V bratislavskej NTC aréne zahrajú Led Zeppelin Symphonic 25 ikonických piesní kapely Led Zeppelin, vrátane Whole Lotta Love, Black Dog, Kashmir, Rock & Roll, Dazed & Confused a samozrejme Stairway To Heaven.

Nenechajte si ujsť ďalší hudobný zážitok v podaní kapely a symfonického orchestra 15. mája 2023 v NTC ARÉNA BRATISLAVA.

Vstupenky online tu https://www.ticketportal.sk/event/LED-ZEPPELIN-SYMPHONIC?ID_partner=60


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival v Galérii Jabloň v Prievidzi venujú recyklácii a upcyklácii
<< predchádzajúci článok
Festival Uprising predstavil ďalšie mená, poteší fanúšikov elektroniky