30. júla 2014

Legia s dvoma Slovákmi zdolala Celtic 4:1 a nedala dve penalty

Zápas medzi Legia Varšava - Celtic Glasgow

Zápas medzi Legia Varšava – Celtic Glasgow Foto: TASR/AP Photo
Bratislava 30. júla (TASR) - Futbalisti Legie Varšava vyhrali v stredajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov nad Celticom Glasgow 4:1. Domáci navyše nepremenili dva pokutové kopy, pri oboch pokusoch v 59. a 87. minúte zlyhal Chorvát Ivica Vrdoljak. V drese Legie odohrali celý duel dvaja Slováci - brankár Dušan Kuciak i stredopoliar Ondrej Duda.

Kazašský FK Aktobe remizoval so Steauou Bukurešť 2:2. Vyrovnanie pre domácich zariadil v 88. minúte arménsky legionár Robert Arzumanjan. Až tri červené karty videli diváci v stretnutí FK Karabach z Azerbajdžanu proti rakúskemu šampiónovi Red Bull Salzburg. Domáci sa tešili z triumfu 2:1 vďaka víťaznému gólu Brazílčana Reynalda z 86. minúty.

Prekvapením je prehra Zenitu Petrohrad na ihrisku cyperského AEL Limassol 0:1. Slovenský legionár Tomáš Hubočan sedel iba na lavičke náhradníkov Zenitu. Výrazný krok smerom k postupu urobil Besiktas Istanbul triumfom 2:1 na pôde Feyenoordu Rotterdam, do hry nezasiahol hráč tureckého klubu Filip Hološko. Odvetné duely sú na programe o týždeň.

Futbalista AEL Limasoll Marios Nikolaou (vpravo) a hráč Zenitu Petrohrad Axel Witse bojujú o loptu v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov AEL Limasoll - Zenit Petrohrad v cyperskom meste Larnaca 30. júla 2014. Foto: TASR/AP Photo