23. júla 2014

Legia s Kuciakom a Dudom postúpila do 3. predkola, čaká ju Celtic

Futbalisti Legie Varšava v základnej zostave so slovenským brankárom Dušanom Kuciakom a ofenzívnym stredopoliarom Ondrejom Dudom postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015. Foto: TASR/AP Photo
Bratislava 23. júla (TASR) - Futbalisti Legie Varšava v základnej zostave so slovenským brankárom Dušanom Kuciakom a ofenzívnym stredopoliarom Ondrejom Dudom postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015. Poľský šampión po zaváhaní v prvom zápase 2. predkola doma so St. Patrick's Athletic (1:1) bravúrne zvládol stredajšiu odvetu na írskej pôde, kde vyhral vysoko 5:0.

Kuciak v stretnutí neinkasoval ani raz, krajan Duda prihral v 82. minúte Miroslavovi Radovičovi na jeho druhý gól, ktorým zvýšil srbský útočník na priebežných 3:0 pre hostí. Vzápätí Dudu, ktorý videl už v 18. minúte žltú kartu, vystriedal na trávniku Marek Saganowski a ten v 87. minúte zvýšil náskok už na 4:0. Legia v 3. predkole narazí opäť na ostrovný tím, ale oveľa zvučnejšieho mena - čaká ju škótsky Celtic Glasgow.

Postup si v stredu zaistili aj hráči kazašského klubu FK Aktobe, ktorí v odvete 2. predkola LM zdolali na domácom trávniku Dinamom Tbilisi presvedčivo 3:0. V prvom dueli na gruzínskej pôde zvíťazili 1:0.

Ďalej sa prebojoval aj švédsky tím Malmö FF. V prvom zápase síce uhral doma s FK Ventspils iba bezgólovú remízu, no v odvete v Lotyšsku triumfoval 1:0 gólom Thelina z 19. minúty. Malmö v 3. predkole vyzve pražskú Spartu. V ňom nebude chýbať ani Steaua Bukurešť, ktorá si v stredu poradila s nórskym IF Strömsgodset 2:0. Prvý zápas sa skončil tesným víťazstvom rumunského majstra 1:0.

/prvý zápas 0:0, postúpilo Malmö/

HJK Helsinki - Rabotnički Skopje 2:1 (2:0)
22. Lod, 26. Moren - 47. Vujčič
/prvý zápas 0:0, postúpili Helsinki/

Steaua Bukurešť - IF Strömsgodset 2:0 (0:0)
72. Rapa, 84. Stanciu
/prvý zápas 1:0, postúpila Steaua/

NK Maribor - HSK Zrinjski Mostar 2:0 (1:0)
45. Vršič, 57. Ibraimi (z 11 m)
/prvý zápas 0:0, postúpil Maribor/

St. Patrick's Athletic - Legia Varšava 0:5 (0:1)
25. a 82. Radovič, 69. Źyro, 87. Saganowski, 90.+2 Byrne (vlastný)
/prvý zápas 1:1, postúpila Legia/
/D. Kuciak chytal celý zápas, O. Duda (obaja Legia) hral do 84. min., v 18. min videl ŽK/