Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. januára 2018

Levice plánujú spustiť osvetovú kampaň na podporu separovania odpaduLevická radnica chce v priebehu roka 2018 rozbehnúť osvetovú kampaň, pomocou ktorej bude obyvateľom mesta vysvetľovať prínosy separovania odpadu. Mesto chce ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
 
Levice 12. januára (TASR) – Levická radnica chce v priebehu roka 2018 rozbehnúť osvetovú kampaň, pomocou ktorej bude obyvateľom mesta vysvetľovať prínosy separovania odpadu. Mesto chce získať na kampaň nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR. Jeho maximálna výška je 200.000 eur, spolufinancovanie mesta je v hodnote 10.000 eur.


Ako sa v projektovom zámere uvádza, mesto Levice chce do roku 2025 zvyšovať osvetu zameranú na širokú verejnosť. "Obsahom kampane je presviedčať cieľovú skupinu o tom, že separovanie komunálneho odpadu chráni naše súčasné životné prostredie a vytvára podmienky pre zdravý a spokojný život našich detí v krajine, ktorá nie je zaplavená odpadkami," informovala radnica.

Cieľovou skupinou projektu budú obyvatelia Levíc, ale aj rôzne súkromné i verejné inštitúcie. Kampaň chce radnica robiť hlavne prostredníctvom animovaného spotu a informovaním v regionálnych médiách a na webovej stránke mesta.

Deti a školskú mládež plánuje magistrát osloviť pomocou komiksu alebo omaľovánky. "Tie budú vizuálne a tematicky prepojenej s animovaným spotom a šírené prostredníctvom škôl. Počas prvej vlny kampane sa budú vydávať aj informačné letáky a tematické 3D magnetky," konštatuje sa v projektovom zámere.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Zemana sa vo volebnej miestnosti vrhla polonahá aktivistka
<< predchádzajúci článok
Taliansko zakáže nerecyklovateľné vatové tyčinky a mikroplasty

Levice plánujú spustiť osvetovú kampaň na podporu separovania odpadu - diskusné fórum čitateľov