Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

04. februára 2016

Levočská nemocnica pripravuje Valentínsku kvapku krviVšeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči sa aj tento rok zapojí do akcie s názvom Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš
 
Levoča 4. februára (TASR) – Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči sa aj tento rok zapojí do akcie s názvom Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov krvi sa začne v levočskej nemocnici v utorok 9. februára a potrvá až do 11. marca.


Oddelenie hematológie a transfúziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7. do 11. hodiny. „Vďaka akcii máme už na utorok 9. februára a na štvrtok 11. februára nahlásených študentov z levočských gymnázií, Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta a strednej pedagogickej školy," uviedol primár hematologicko–transfúzneho oddelenia Rastislav Osif s tým, že mobilnú odberovú jednotku hematologicko-transfúznej stanice vyšlú aj do Granč-Petroviec. "Na odber krvi tam máme nahlásených okolo 20 darcov. O týždeň neskôr sa presunieme do Nemocnice v Krompachoch, kde očakávame študentov tamojších stredných škôl“, informoval primár.

Levočské oddelenie sa do tejto akcie zapojí už po niekoľkýkrát. „V roku 2015 prišlo v rámci tejto nezištnej akcie darovať krv 91 študentov, 114 viacnásobných darcov a 53 prvodarcov, z toho 24 párov. Veríme, že tento rok sa zúčastní ešte väčší počet darcov ako ten minulý,“ uviedol Osif s tým, že darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku 18 až 65 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Život v Grécku ochromil generálny štrajk proti dôchodkovej reforme
<< predchádzajúci článok
Premiér Fico odcestoval na pracovnú návštevu do Veľkej Británie

Levočská nemocnica pripravuje Valentínsku kvapku krvi - diskusné fórum čitateľov