19. októbra 2016

LIGA MAJSTROV: Real rozstrieľal Legiu, Leicester naďalej stopercentný

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR AP
Bratislava 19. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvládli rolu obrovských favoritov, keď v utorňajšom domácom súboji Ligy majstrov 2016/17 zdolali Legiu Varšava presvedčivo 5:1.

Poľského šampióna "načal" v 16. minúte Gareth Bale a už o štyri minúty bolo 2:0 pre Real po vlastnom góle Tomasza Jodlowieca. Hostia nezložili zbrane a po faule Danila vo vlastnej šestnástke premenil jedenástku Miroslav Radovič. Drvivú prevahu "bieleho baletu" však ešte do prestávky podčiarkol tretím presným zásahom Marco Asensio. Po zmene strán upravili Lucas a Alvaro Morata na konečných 5:1 pre "biely balet".

Obhajca trofeje má po troch vystúpeniach v súťaži na konte sedem bodov a mieri za postupom do jarného osemfinále. V druhom utorňajšom zápase F-skupiny Borussia Dortmund, oslabená o viacerých hráčov vrátane kapitána Marcela Schmelzera, triumfovala na ihrisku Sportingu Lisabon 2:1 a vedie tabuľku pred Realom vďaka lepšiemu skóre. Tretí je Sporting (3 body), Legia s nulou na konte sa nachádza na jej chvoste.

FC Kodaň prehral v G-skupine s Leicesterom City 0:1. Slovenský reprezentant Ján Greguš sa dostal na ihrisko až v závere stretnutia v drese dánskeho šampióna, ktorý utrpel prvú prehru v skupine. Naopak, anglický majster opäť zabodoval naplno a navyše stále neinkasoval. Jeho triumf zariadil pred koncom prvého polčasu alžírsky krídelník Riyad Mahrez.

V konfrontácii H-skupiny medzi Olympiquom Lyon a Juventusom Turín sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo sériového talianskeho majstra (0:1). Lyon sa mohol ujať vedenia v 35. minúte, lenže Alexandre Lacazette nepremenil jedenástku. Krátko po zmene strán inkasoval druhú žltú kartu Mario Lemina a dostal hostí do náročnej situácie, ktorú však ustáli a zo Stade Gerland si napokon odviezli všetky body vďaka gólu Juana Cuadrada zo 76. minúty. FC Sevilla horko-ťažko potvrdila pozíciu favorita, ale v Záhrebe napokon zdolala Dinamo 1:0 a spolu s Juventusom kraľuje tabuľke so 7 bodmi.

V E-skupine CSKA Moskva remizoval s AS Monaco 1:1, keď hostia zachránili aspoň bod po góle Bernarda Silvu v 87. minúte. V dueli Bayer Leverkusen - Tottenham Hotspur gól nepadol. Monaco je na čele s piatimi bodmi, nasleduje Tottenham (4), Leverkusen (3) a CSKA (2).

Tretie kolo skupinovej fázy pokračuje stredajšími zápasmi v skupinách A-D.

3. kolo skupinovej fázy LM 2016/17 - sumáre:

E-skupina

Bayer Leverkusen - Tottenham Hotspur 0:0
Rozhodoval: Cakir (Tur.)

CSKA Moskva - AS Monaco 1:1 (1:0)
Góly: 34. Traore - 87. Silva. Rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

Real Madrid - Legia Varšava 5:1 (3:1)
Góly: 16. Bale, 20. Jodlowiec (vl.), 37. Asensio, 68. Lucas, 84. Morata - 22. Radovič (z 11 m). Rozhodoval: Buquet (Fr.)

Sporting Lisabon - Borussia Dortmund 1:2 (0:2)
Góly: 67. Cesar - 9. Aubameyang, 43. Weigl. Rozhodoval: Skomina (Slovin.)

FC Bruggy - FC Porto 1:2 (1:0)
Góly: 12. Vossen - 68. Layun, 90.+3 Silva (z 11 m). Rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Leicester City - FC Kodaň 1:0 (1:0)
Gól: 40. Mahrez. Rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

H-skupina

Olympique Lyon - Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 76. Cuadrado, ČK: 54. Lemina (Juventus) po druhej ŽK. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Dinamo Záhreb - FC Sevilla 0:1 (0:1)
Gól: 37. Nasri. Rozhodoval: Oliver (Angl.)