29. apríla 2017

Lipsko aj Dortmund zaváhali, Bayern môže už večer oslavovať titul

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 29. apríla (TASR) - Futbalisti RB Lipsko a Borussie Dortmund zaváhali v 31. kole nemeckej Bundesligy, keď v sobotňajších domácich zápasoch zhodne uhrali so svojimi súpermi iba bezgólové remízy. Lipsko nedokázalo dobyť obranné hradby predposledného tímu tabuľky Ingolstadtu a Dortmund hral nerozhodne s 1. FC Kolín.

Ich zaváhania môže využiť vedúci Bayern Mníchov. V prípade, že Bavori vo večernom dueli zvíťazia vo Wofsburgu, budú môcť v predstihu oslavovať piaty majstrovský titul v rade. Na čele tabuľky by mali tri kolá pred koncom sezóny nedostihnuteľný desaťbodový náskok pred druhým Lipskom, tretí Dortmund stráca ďalších šesť bodov.

Borussia Mönchengladbach si odviezla tri body z trávnika Mainzu, kde triumfovala 2:0. Z výhry sa tešil aj slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý hral za hostí do 78. minúty.

Werder Brémy si na domácom štadióne poradil s Herthou 2:0. V základnej zostave berlínskeho tímu opäť nechýbal slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, ktorý hral do 86. minúty, v 62. minúte prišiel na ihrisko aj jeho krajan a spoluhráč Ondrej Duda.