20. apríla 2014

Liverpool vyhral v Norwichi a mieri za titulom

Luis Suarez (vľavo) z Liverpoolu sa raduje z gólu s Raheemom Sterlingom počas zápasu 35. kola anglickej futba Foto: TASR/AP
Londýn 20. apríla (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom dueli 35. kola anglickej Premier League v Norwichi 3:2 a mieria za titulom. V tabuľke si upevnili postavenie lídra s 80 bodmi, na druhú Chelsea Londýn majú náskok 5 bodov. Tretí je Manchester City s deväťbodovou stratou, ale dvoma zápasmi k dobru. Do konca ligy zostáva odohrať tri kolá.

V drese "The Reds" odohral celý zápas slovenský reprezentačný kapitán Martin Škrtel. Stopér hostí videl v 65. minúte žltú kartu. Päťnásobný európsky šampión vyhrával už v 11. minúte 2:0 po góloch Raheema Sterlinga a Luisa Suareza. Domáci síce znížili v 54. minúte, ale Sterling opäť skóroval v 62. minúte. Domáci duel zdramatizovali v 77. minúte po góle Roberta Snodgrassa, ale zverenci Brendana Rodgersa si už triumf ustrážili.

Suarez potvrdil, že sa mu proti Norwichu darí, v posledných piatich vzájomných dueloch strelil už dvanásty gól. Celkovo ich v lige v tejto sezóne strelil 30.