18. septembra 2013

LM: Neapol s Hamšíkom zdolal Dortmund, Chelsea podľahla Bazileju

Zenit Petrohrad v základnej zostave so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom nestačil v Madride na miestne Atletico

Tréner Borussie Jürgen Klopp dostal v 1. polčase červenú kartu za protesty po inkasovanom góle. Foto: TASR/AP

Bratislava 18. septembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol na čele s kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v F-skupine Ligy majstrov 2013/2014 nad Borussiou Dortmund 2:1. Plný bodový zisk zaznamenala aj FC Barcelona po hladkom triumfe nad Ajaxom Amsterdam 4:0, v drese "blaugranas" zaznamenal hetrik Lionel Messi. Veľké prekvapenie sa zrodilo v Londýne, kde Chelsea podľahla Bazileju 1:2.

Neapol poslal do vedenia v 29. minúte Gonzalo Higuain, ktorý hlavou prekonal gólmana Romana Weidenfellera. Po jeho presnom zásahu si však neudržal nervy na uzde tréner Dortmundu Jürgen Klopp a rozhodca ho poslal na tribúnu. Ďalšia nepríjemná situácia pre minuloročného finalistu prišla v nadstavenom čase prvého dejstva, keď po vylúčení Weidenfellera dohrával duel v oslabení. Neapol využil hru v početnej prevahe a v 67. minúte zvýšil na 2:0 Lorenzo Insigne. Záver duelu ale priniesol dramatické chvíle, Zuniga si vsietil vlastný gól a Dortmundu zasvietila iskra nádeje na lepší výsledok. "Žlto-čiernym" sa však už nepodarilo nič vymyslieť a z Talianska si odviezli prehru 1:2.

Zenit Petrohrad v základnej zostave so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom nestačil v Madride na miestne Atletico a podľahol mu 1:3. Hubočan odohral celý duel a v 65. minúte videl žltú kartu.

Premiéra v Lige majstrov vyšla na výbornú trénerovi FC Barcelona Gerardovi Martinovi, jeho zverenci deklasovali Ajax Amsterdam 4:0. Najväčšiu zásluhu na triumfe španielskeho majstra mal argentínsky kanonier Lionel Messi, ktorý zaznamenal hetrik.

Prekvapenie sa zrodilo na Stamford Bridge, kde Chelsea Londýn prehrala s FC Bazilej 1:2. "The Blues" išli do vedenia v 45. minúte po presnom zásahu Oscara, v 71. minúte však prekonal Petra Čecha stredopoliar Mohamed Salah a o desať minút neskôr zaskočil domácich útočník Marco Streller. Zverenci trénera Joseho Mourinha už nedokázali odpovedať a hneď v úvode skupinovej fázy prišli o body.

Ďalší anglický tím Arsenal mal v Marseille dôvod na radosť, V F-skupine zdolal Olympique tesne 2:1.

LM 2013/2014 - 1. zápasy skupinovej fázy:

E-skupina:

Chelsea Londýn - FC Bazilej 1:2 (1:0)
Gól: 45. Oscar - 71. Salah, 82. Streller, rozhodca: Daniele Orsato (Tal.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - Steaua Bukurešť 3:0 (0:0)
Góly: 67. Uchida, 78. Boateng, 85. Draxler, rozhodca: Cüneyt Çakir (Tur.)

F-skupina:

Olympique Marseille - Arsenal Londýn 1:2 (0:0)
Góly: 90.+3 Ayew (z 11 m) - 65. Walcott, 84. Ramsey, rozhodca: Olegário Benquerença (Port.)

SSC Neapol - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 29. Higuain, 67. Insigne - 87. Zuniga (vl.), ČK: 45.+1 Weidenfeller (Dortmund). rozhodca: Pedro Proença (Port.)
/za domácich Marek Hamšík do 90.+2 min./

G-skupina:

Atletico Madrid - Zenit Petrohrad 3:1 (1:0)

Gól: 40. Miranda, 64. Turan, 81. Leo - 58. Hulk, rozhodca: William Collum (Škót.)