Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. decembra 2010

LM: Zoznam osemfinalistov kompletný, žreb v piatok 17. 12.Tohtosezónna edícia najprestížnejšej klubovej pohárovej futbalovej súťaže starého kontinentu Ligy majstrov už pozná kompletný zoznam účastníkov jarného osemfináleZdieľať

Tohtosezónna edícia najprestížnejšej klubovej pohárovej futbalovej súťaže starého kontinentu Ligy majstrov už pozná kompletný zoznam účastníkov jarného osemfinále. V stredu 8. decembra sa skončila skupinová fáza európskeho pohára číslo jeden, v ktorej sa tento rok predstavil aj slovenský šampión MŠK Žilina. V F-skupine však zverenci trénera Pavla Hapala nezískali ani bod a medzi najlepšími šestnástimi mužstvami budú zákonite chýbať.

Žreb osemfinále Ligy šampiónov 2010/2011 sa uskutoční v piatok 17. decembra na pravé poludnie v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. O 13.00 h SEČ sa potom rozhodne aj o dvojiciach pre šestnásťfinále a osemfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011.
Najlepších šestnásť tímov starého kontinentu rozdelia do dvojíc pre osemfinále Ligy majstrov tak, aby na seba narazili víťaz skupiny (odvetu bude hrať pred vlastným publikom) a tím z druhého miesta niektorej zo zvyšných siedmich skupín, pričom sa nemôžu stretnúť mužstvá z rovnakej krajiny.
V prvom koši (víťazi skupín) sa ocitli Tottenham Hotspur, Schalke 04, Manchester United, FC Barcelona, Bayern Mníchov, FC Chelsea, Real Madrid a Šachťor Doneck. Z druhého koša budú "ťahané" tímy Inter Miláno (obhajca trofeje), Olympique Lyon, FC Valencia, FC Kodaň, AS Rím, Olympique Marseille, AC Miláno a FC Arsenal.
Najpočetnejšie zastúpenie medzi 16-tkou najlepších má Anglicko (štyri kluby), nasledujú Španielsko a Taliansko s troma zástupcami. Dva tímy "dodali" Nemecko a Francúzsko a zhodne po jednom kolektíve "prispeli" Ukrajina a Dánsko.
V osudí sa bude v piatok napoludnie nachádzať sedem bývalých víťazov tejto súťaže, traja osemfináloví nováčikovia a deväť klubov, ktoré to vlani dotiahli minimálne medzi šestnástku. Prvé zápasy osemfinále Ligy majstrov 2010/2011 sú na programe 15., 16., 22. a 23. februára, odvety sa uskutočnia 8., 9., 15. a 16. marca budúceho roka.

Prehľad jednotlivých košov pred budúcotýždňovým piatkovým žrebovaní osemfinále Ligy majstrov 2010/2011 vo švajčiarskom Nyone:

1. kôš (víťazi základných skupín LM 2010/2011): Tottenham Hotspur (Angl.), Schalke 04 (Nem.), Manchester United (Angl.), FC Barcelona (Šp.), Bayern Mníchov (Nem.), FC Chelsea (Angl.), Real Madrid (Šp.), Šachťor Doneck (Ukr.)

2. kôš (tímy z 2. miest základných skupín LM 2010/2011): Inter Miláno (Tal.), Olympique Lyon (Fr.), FC Valencia (Šp.), FC Kodaň (Dán.), AS Rím (Tal.), Olympique Marseille (Fr.), AC Miláno (Tal.), FC Arsenal (Angl.).

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinskí policajti obvinili Rusa z výtržníctva
<< predchádzajúci článok
Ronaldo priznal, že má päťročného syna

LM: Zoznam osemfinalistov kompletný, žreb v piatok 17. 12. - diskusné fórum čitateľov