08. mája 2007

Lombardi si už posledný hetrik poriadne nepamätá

Štyri góly v prvej tretine a jeden už po ôsmich sekundách hry zabezpečili Kanade víťazstvo 6:3 nad USA a 1. miesto v tabuľke kvalifikačnej F-skupiny. Javorové listy tak vo štvrtok vo štvrťfinále ...

MOSKVA 8. mája (WEBNOVINY) - Štyri góly v prvej tretine a jeden už po ôsmich sekundách hry zabezpečili Kanade víťazstvo 6:3 nad USA a 1. miesto v tabuľke kvalifikačnej F-skupiny. Javorové listy tak vo štvrtok vo štvrťfinále nastúpia proti Švajčiarsku, kým na USA čaká Fínsko.
Strelecky sa v kanadskom drese presadili najmä Matthew Lombardi, autor hetriku, a Mike Cammalleri, ktorý strelil dva góly v prvej tretine. "Keď hráme s Američanmi, vieme, že budeme hrať severoamerickým štýlom hry. Bolo dôležité, že sme získali veľmi rýchlo vedenie," povedal Cammalleri. "Začali naplno, my nie. Odohrali skvelú prvú tretinu a potom zápas už iba kontrolovali," vyjadril sa americký obranca Andrew Alberts.
O jeden z najrýchlejších gólov v histórii majstrovstiev sveta sa postaral Jay McClement, ktorý najskôr vyhral úvodné vhadzovanie, obranca Mike Commodore puk posunul Jamalovi Mayersovi, ten naspäť McClementovi a toho tvrdá strela skončila za chrbtom ešte nerozchytaného Johna Grahama. O necelé dve minúty zvyšoval Cammalleri už na 2:0. "Keď dali rýchle dva góly, všetko sa nám zrútilo. Ukázali, ako vedia vletieť do zápasu," dodal Alberts. Kanadský náskok napokon aspoň trochu Američania upravili, svoj tretí a potom i štvrtý gól na šampionáte v ich drese strelil Paul Šťastný. Lombardi skompletizoval svoj hetrik v poslednej tretine. "Bolo to už poriadne dávno, čo som dal hetrik. Myslím, že to bolo, keď sme hrali s Calgary v Chicagu. Po prvej tretine z nás opadla všetka záťaž a mohli sme hrať uvoľnene," uviedol Lombardi.