Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. marca 2017

ĽSNS: Podporíme vládny návrh na zrušenie amnestií Vladimíra MečiaraNa archívnej snímke zľava poslanci NRSR Milan Uhrík a vpravo Marian Kotleba (obaja ĽSNS).Zdieľať
Na archívnej snímke zľava poslanci NRSR Milan Uhrík a vpravo Marian Kotleba (obaja ĽSNS). Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 20. marca (TASR) - Strana ĽSNS podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara a milostí Michala Kováča. Strana Mariana Kotlebu to dnes uviedla v stanovisku s tým, že jej predstavitelia dospeli k tomuto záveru po dôkladnej právnej analýze.


Vládna koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd tak bude mať aj s ĽSNS dostatok hlasov na ústavnú väčšinu aj v prípade, že sa strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina nepridajú. "Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží," deklaroval podpredseda ĽSNS Milan Uhrík.

Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslí ĽSNS vážne, tak strana je rovnako odhodlaná podporiť aj opozičný návrh poslanca Jána Budaja (OĽaNO-NOVA), ak splní podmienku, a to je rozšírenie aj o zrušenie Kováčových milostí. "Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter," dodal Uhrík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EK zamietne prístup na trh brazílskym firmám, dodávali pokazené mäso
<< predchádzajúci článok
Exponáty v múzeu v Dačovom lome chcú vidieť aj turisti zo zahraničia

ĽSNS: Podporíme vládny návrh na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara - diskusné fórum čitateľov