Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

25. januára 2012

Ľudia majú na Facebooku stovky priateľov, reálne len dvoch


Tagy: Facebook

Mladí ľudia majú často na sociálnej sieti Facebook stovky priateľov, no podľa prieskumu im v životných krízach máloktorý z nich skutočne pomôže. Anketu zorganizovala charitatívna ...Zdieľať
facebook BRATISLAVA 25. januára  - Mladí ľudia majú často na sociálnej sieti Facebook stovky priateľov, no podľa prieskumu im v životných krízach máloktorý z nich skutočne pomôže.


Anketu zorganizovala charitatívna organizácia Macmillan Cancer Support medzi tisíckou ľudí vo veku 18 až 35 rokov.

Ukázalo sa, že majú na Facebooku priemerne 237 priateľov, no len dvaja z nich im pomôžu riešiť ich problémy. Štvrtina respondentov uviedla, že má len jedného skutočného priateľa, pričom jeden z ôsmich nemá dokonca žiadneho.


Mladí sa nemajú komu zdôveriť

Prieskum je súčasťou Cancer Talk týždňa, ktorého organizátori upozorňujú, že sa mladí ľudia často nemajú na koho obrátiť, keď im alebo ich blízkym diagnostikujú rakovinu. "Je prekvapujúce a znepokojivé, že sa ľudia zverujú len niekoľkým priateľom a členom rodiny - nehovoriac o tom, že niektorí sa nemôžu zdôveriť vôbec nikomu," uviedla Elspeth Atkinson z Macmillan Cancer Support.

Podľa nej je veľmi dôležité, aby sa v krízových situáciách ľudia mali s kým otvorene porozprávať a na koho sa obrátiť. "Stretávame veľa pacientov a členov rodiny, ktorí chcú byť 'silní' a neprejavovať svoje emócie. Toto spôsobuje vo vzťahoch veľa napätia," dodala.

Príkladom toho, že priatelia na Facebooku vôbec nemusia byť skutočnými priateľmi, je prípad istej Simone Black. Tá v roku 2010 spáchala samovraždu, no ešte predtým na svoju facebookovú stránku napísala, že sa chystá predávkovať. Na sociálnej sieti mala 1048 priateľov a mnohí z nich bývali blízko pri nej, no nik jej nepomohol ani nezavolal záchranku. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.dailymail.co.uk.

Tagy: Facebook
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Norah Jones pripravuje nový album
<< predchádzajúci článok
Slovenský film Lóve žne úspechy i v Čechách

Ľudia majú na Facebooku stovky priateľov, reálne len dvoch - diskusné fórum čitateľov