Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2013

M. LAJČÁK: Slovensko by malo ostať solidárne voči svojim partneromAk chce Slovensko ekonomicky napredovať, musí ostať zodpovedné a solidárne s partnermi v Európskej únii (EÚ) a NATO. Zároveň si musí plniť svoje záväzky ...Zdieľať
Miroslav Lajčák Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 22. októbra (TASR) - Ak chce Slovensko ekonomicky napredovať, musí ostať zodpovedné a solidárne s partnermi v Európskej únii (EÚ) a NATO. Zároveň si musí plniť svoje záväzky vyplývajúce z členstva v týchto organizáciách. "Vďaka tomu môžeme byť súčasťou ich najužšieho jadra," povedal dnes minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák na Medzinárodnej konferencii Americkej obchodnej komory (AmCham) Vízia pre Slovensko: 2014 & Beyond.


Ako ďalej zdôraznil, Slovensko by malo byť modernou krajinou, ktorá ponúka kvalitné podmienky na život prostredníctvom vysokej životnej úrovne, ako aj vysokého štandardu ľudských práv. SR by však mala byť aj inovatívnou krajinou, ktorá nie je len "dielňou Európy" a na svoju prosperitu využíva predovšetkým vedomosti svojich občanov.

Istú nádej vidí Lajčák v aktuálnych svetových trendoch, ako je napríklad zotavovanie sa európskej ekonomiky a upokojenia trhov. Vzhľadom na previazanosť európskej a americkej ekonomiky je pozitívny aj vývoj v Spojených štátoch amerických, kde došlo k odblokovaniu činnosti tamojšej vlády.

Podľa ministra zahraničných vecí je jasné, že ani v oblasti európskej integrácie neexistuje cesta späť. Práve naopak, integrácia sa musí prehĺbiť, pričom SR je aktívnym účastníkom diskusií o dokončení Európskej menovej únie. "Podporujeme dokončenie spoločného trhu a sme za rozvíjanie globálneho voľného obchodu," skonštatoval Lajčák a dodal, že v uplynulých dňoch dosiahli predstavitelia EÚ prielom v rokovaniach o dohodách o voľnom obchode so Singapurom a Kanadou.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výherca Auta snov takmer skolaboval
<< predchádzajúci článok
Víťazom ropného tendra v Brazílii je konzorcium vedené Petrobrasom

M. LAJČÁK: Slovensko by malo ostať solidárne voči svojim partnerom - diskusné fórum čitateľov