29. augusta 2015

Majster nedal šancu Senici. Ružomberok zachránil remízu s nováčikom

Hráči AS Trenčín , archívna snímka

Hráči AS Trenčín , archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Senica 29. augusta (TASR) - V Senici sa hral od začiatku svižný a obojstranne útočný futbal. Hostia sa snažili ťažiť hlavne po rýchlych krídelných akciách a hneď z prvej sa im podarilo streliť gól, keď v 5. min nekrytý Bero strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. O minútu bol ten istý hráč opäť v šanci po centri Gubu, ale v skzle zakončil nad senickú bránu. Aj domáci sa v útoku snažili a vo 8. min po Huškovom vysunutí zakončoval Hlohovský, ale Šemrinec loptu kryl. V 17. min sa už domáci radovali z vyrovnania, keď Hlohovský dostal krásnu loptu za trenčiansku obranu od Mráza, odstavil si stopéra a prestrelil brankára Šemrinca. Dobrú šancu mali domáci v 29. min, Mráz vysunul Kosorína, ten obišiel trenčianskeho obrancu, ale jeho strelu Šemrinec vyrazil na roh. V poslednej päťminútovke prvého polčasu pritlačili Trenčania. V 40. min hlavičkoval po rohu z päťky Rundič, ale Šulla bol pozorný. V 44. min po chybe domácej obrany nastrelil pravú žrď van Kessel.

Po prestávke bolo na ihrisku už iba jedno družstvo, Trenčania jednoznačne dominovali a po troch góloch na Záhorí pohodlne zvíťazili. Už v 48. min nepríjemne zakončil odrazenú loptu Rabiu ale gólman Šulla stihol vyraziť. Ďalšiu veľkú šancu mali Trenčania v 57. min po krásnej kombinácii na jeden dotyk, ktorú zakončil osamotený Wesley tesne vedľa ľavej žrde. O 4 minúty však už hostia strelili vedúci gól, keď po ďalšej peknej kombinácii Bera s Wesleym Guba zoči-voči Šullovi nezaváhal. V 65. min bol opäť v šanci Guba, ale domáci gólman výborne vyrazil na roh. V 74. min sa na dvakrát presadil van Kessel a zvýšil na 3:1 pre hostí. Záhoráci v druhom polčase akoby ani neboli na ihrisku a do jediného zakončenia sa dostali až v 77. min keď akrobaticky zakončoval Kosorin, ale našiel len pripraveného brankára Šemrinca. Hostia pokračovali v ofenzívnom ťažení a v 87. min sa presadil striedajúci Bala, ktorý si zbehol z ľavej strany a štvrtýkrát prekonal brankára Šullu.

FK Senica - AS Trenčín 1:4 (1:1)
17. Hlohovský - 5. Bero, 61. Guba, 74. van Kessel, 87. Bala. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Čunta - Bero. 1866 divákov

Zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár (84. Hladík), Čunta - Hušek - Komara (63. kalabiška), Hromada (77. Ventúra), Hlohovský, J. Kosorín - Mráz

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (86. Skovajsa) - Koolwijk - Guba (81. Bala), Bero (88. Opatovský), Rabiu, van Kessel- Wesley

Hlasy po zápase:

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Gratulujem hosťom k víťazstvu. Prvý polčas bol z našej strany výborný, boli sme silní na lopte. V druhom polčase sme loptu nedali na zem, chceli sme hrať dlhé lopty, nakopávané. V druhom polčase sme nehrali cez stredných hráčov, preto sme prehrali."

Na snímke tréner FK Senica Eduard Pagáč Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, čo sme aj chceli. Prvý gól nám však uškodil. Prvý polčas nebol dobrý, nebol hodný mena AS Trenčín. V druhom polčase sme sa zlepšili. Hráči kombinovali, vytvárali sme si šance. Je to naša ďalšia výhra vonku. Chlapcom chcem poďakovať."
.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

V 10. minúte brankár hostí Kira vyrazil pred seba Zošákovu strelu z uhla a Jakubko už len zasunul loptu do michalovskej siete – 1:0. Liptáci, ktorí do zápasu vstúpili aktívnejšie, gólový impulz ale nevyužili. A tak Zemplín vyšiel zo svojej ulity a skúšal to aj v ofenzíve. V 13. minúte Koscelník krížnou strelou narobil starosti Tofiloskému. Potom sa pred bránami absolútne nič nedialo, hra s množstvom nepresností sa odvíjala len medzi šestnástkami. Hlavička Boszoráda v 41. minúte bola do prestávky výnimkou.

Ružomberčania sa tešia po vyrovnávajúcom góle, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V 50. minúte sa Regáli ocitol zabudnutý v hĺbke ružomberskej šestnástky a presne trafil pravý dolný kút – 1:1. Vzápätí Ďubek z priameho kopu našiel Jakubkovu hlavu, ale ten mieril len do Kirovho "koša". V 57. minúte sa do šestnástky hostí predral Boszorád, no Zošák v gólovej pozícii loptu zluftoval a Faško potom spoza šestnástky mieril iba nad. Vyrovnávajúci gól Michalovce nabudil a v 60. min Kunca zblízka otočil skóre na 1:2. Kunca vzápätí mal aj dve výborné príležitosti na poistenie vedenia hostí. Obrana Liptákov bola v tých fázach úplne chaotická. V 72. minúte bol však blízko k vyrovnaniu Jakubko, zblízka ale poslal loptu nad. O chvíľu na to zase Tofiloského z diaľky testoval agilný Kunca. V 78. minúte sa Danko sám rútil na Tofiloského, ale gólman MFK zázračne zasiahol pravou nohou. V jeho náručí skončila aj Perezova hlavička po štandardnej situácii. V 84. minúte po zákroku Šimčáka na prenikajúceho Zošáka, Straka nariadil pokutový kop, no Ďubek opečiatkoval iba brvno. V 89. minúte sa predsa Ruža dočkala vyrovnania, Zošák plachtiacim oblúčikom prekvapil Kiru.

10. Jakubko, 89. Zošák – 50. M. Regáli, 60. Koscelník. Rozhodoval: Straka, ŽK: Rosa, Cheptin, Zošák – M. Regáli, Kira, ČK: 90. Rosa po druhej žltej, 2531 divákov

Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, Kružliak, Rosa, Lupták – M. Nagy, Faško (67. Masaryk) – Zošák, Ďubek, Lovás (56. Cheptin)– Jakubko

Michalovce: Kira – Perez, Podhorin, Marco, Šimčák – Grič – Koscelník, M. Regáli, Turík (84. Gallo), Hamuľak (69. Danko) – Nworah (57. Kunca)

Slovan Bratislava - MFK Skalica 4:1 (3:0)

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 7. kola Fortuna ligy 2015/2016 na Pasienkoch nad nováčikom MFK Skalica 4:1.

Skaličania si urobili na riedko zaplnených Pasienkoch predzápasovú fotku a inkasovali v 10. minúte po penalte Milinkoviča. Ten využil šancu po faule v šestnástke na Priskina. Slovan dominoval, hostia boli zbytočne zakríknutí, na polovicu domácich sa nedostávali často, robilo im problémy tri či štyrikrát za sebou si prihrať, ich ojedinelé centre do pokutového územia domácich nenachádzali adresátov. Šance Zreľáka či Priskina zostali ešte nevyužité, v 24. minúte krásnu akciu individuálnu akciu a prienik cez stred obrany hostí predviedol Milinkovič, ale jeho bomba trafila iba pravú tyč Fišanovej brány. No v 27. minúte po prieniku výborne hrajúceho Gonzaleza a jeho parádne načasovanej prihrávke Zreľák obehol aj Fišana a do prázdnej brány zvýšil. Po ďalšom výbornom prieniku a centri Podaného v 32. minúte hlavičkoval Vittek, a keďže arbiter rozhodol, že obranca vykopol loptu už spoza bránkovej čiary, bolo o víťazovi rozhodnuté už po polhodinke.

Futbalista Slovana Róbert Vittek, archívna snímka

Hneď na začiatku druhého dejstva mohol na 4:0 zvýšiť Milinkovič, po jeho peknej akcii mu ale Fišan tvrdú strelu vyrazil na roh. Hostia v snahe korigovať viac útočili, domáci čakali na rýchle brejky, boli už ale trošku nedôslední. Hralo sa už uvoľnene a Podaný v 57. minúte tvrdou prízemnou strelou trafil ľavú tyč. Domáci predsa zvýšili v 72. minúte, keď striedajúci Oršula prevzal do behu prihrávku, prehnal sa aj okolo Fišana a do prázdnej brány nemal problém skórovať. Duel sa pred návštevou 919 divákov v pokoji dohrával a hosťom sa v 83. minúte po chybe obranny Slovana predsa len podaril čestný zásah vďaka Šebestovi.

10. Milinkovič (z 11 m), 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula - 83. Šebesta. Rozhodoval: Kráľovič, bez kariet, 919 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný - Gonzales (75. Štefánik) - Zreľák, Sekulič, Milinkovič - Priskin (68. Oršula), Vittek (60. Kubík)

Skalica: Fišan - Vrablec (62. Svrček), Majerník, Konečný, Fialka (46. Mazan) - Hlinka, Čermák (46. Šebesta) - Kurák, Gašparík, Ciprys - Lietava

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana Bratislava: "Dosiahli sme dôležitú výhru. Ukázali sme aj víťaznú mentalitu a dobrý prístup. Od prvej minúty sme dominovali a hráči hrali dobre. Vytvorili sme si veľa šancí a štyri sme premenili. Som za hráčov rád, že sa im darilo. Nie som ale spokojný s druhým polčasom. Ešte je tu veľmi veľa roboty. Máme dvanásť dní, aby sme sa dobre pripravili na ďalší zápas."

Nikodimos Papavasiliou. Foto: TASR/Michal Svítok

Aleš Křeček, tréner MFK Skalica: "My sme sem prišli s tým, že sme Slovan chceli potrápiť. Rešpektujeme jeho silu, poznáme jeho káder, ale mrzí ma, že sme to súperovi veľmi uľahčili. Niečo sme si povedali a hráči to neplnili. Slovan od začiatku kontroloval zápas. Bez diskusie vyhral zaslúžene."