30. januára 2016

Majstrami Európy v tancoch sú Francúzi, Slováci v top 10

Majstrovstvá Európy sú vrcholným krasokorčuliarskym podujatím na starom kontinente. O cenné kovy bojujú ženy, muži, tanečné páry i športové dvojice.

Na ZŠ Ondreja Nepelu sa v termíne 27.–31. januára 2016 schádza kontinentálna krasokorčuliarska smotánka. Krasokorčuľovanie má na Slovensku, a špeciálne v hlavnom meste, mimoriadne silnú tradíciu.

Zimný štadión Ondreja Nepelu, kde sa uskutočňujú majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní v Bratislave 27. januára 2016.

Na štadióne, ktorý je dejiskom ME, vyrástli a súťažili generácie slovenských krasokorčuliarov, vrátane troch olympijských medailistov Karola Divína (Squaw Valley 1960, striebro), Ondreja Nepelu (Sapporo 1972, zlato) a Jozefa Sabovčíka (Sarajevo 1984, bronz). Hlavné mesto Slovenska hostilo európsku špičku už trikrát: 1958, 1966 a 2001. V roku 1973 tu boli MS.

SOBOTA, 30. januára

17:50
Konečné poradie tanečných párov.
Slovenský pár Lukáš Csölley a Federica Testová získali 158.05 bodov a konečné 8. miesto.

17:46
Posledným párom večera sú Rusi Victoria Sinitsinová a Nikita Katsalapov. Na bratislavskom ľade získali 172.64 bodov a konečné štvrté miesto. Medzi tanečnými pármi sa stali majstrami Európy Francúzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Slovenský pár Lukáš Csölley a Federica Testová obsadil výborné 8. miesto.

17:39
Predposledným párom dnešného dňa sú francúzski reprezentanti Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Získali 182.71 bodov a predbežné prvé miesto, čím odsunuli slovenský pár Lukáš Csölley a Federica Testová na siedmu priečku predbežného poradia a tak je jasné, že Slováci budú najhoršie na 8. mieste.

17:30
Tretím párom z poslednej päťky sú Rusi Alexandra Stepanová a Ivan Bukin. Získali 165.55 bodov a predbežné tretie miesto. Slováci sa posúvajú na predbežnú šiestu priečku.

17:23
Druhým tanečným párom z poslednej pätice sú Rusi Jekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev, ktorí získali 176.5 bodov a predbežné druhé miesto a tak odsunuli slovenský pár Lukáš Csölley a Federica Testová na predbežné 5. miesto.

17:15
Talianský pár Anna Capeliniová a Luca Lanotte získal 178.01 bodov a umiestnil sa na predbežnom prvom mieste, čím odsunul Slovákov na predbežné 4. miesto.

17:08
Nasleduje posledných päť tanečných párov.

17:00
Slovenskí reprezentanti Lukáš Csölley a Federica Testová vkročili na ľad za mohutného potlesku divákov. Za sprievodu hudby od Ennia Moriconeho predviedli nádherné tanečné kreácie. Publikum ich povzbudzovalo neustálym potleskom. Bolo vidieť že Federica má v Lukášovi istotu. Napätie z ich jazdy vyvrcholilo "zastrelením," keď Lukáš namieril na Federicu, ktorá mu potom skonala v náručí.

Za svoj výkon dostali 158.05 bodov a predbežné 3. miesto.

Slovenský pár Lukáš Csölley a Federica Testová počas voľnej jazdy v súťaži tanečných párov na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Bratislave v sobotu 30. januára 2016.

16:52
Dáni Laurence Fournier Beaudryová a Nikolaj Sorensen získali 152.79 bodov a predbežnú tretiu priečku. Nasledujú Slováci Lukáš Csölley a Federica Testová.

16:45
Reprezentanti Veľkej Británie Penny Coomesová a Nicholas Buckland získali 162.75 bodov sa umiestnili sa na predbežnom prvom mieste.

16:37
Talianskí reprezentanti Charlene Guignartová a Marco Fabbri získali 162.58 bodov a umiestnili sa na predbežnom prvom mieste.

16:30
Na rade je posledná desiatka párov. Izraelskí reprezentanti Isabella Tobiasová a Ilia Tkačenko získali 151.67 bodov a umiestnili sa na predbežnej prvej priečke. O chvíľu na ľad prídu aj slovenskí reprezentanti Lukáš Csölley a Federica Testová.

15:57
Po vystúpeniach desiatich párov sú na čele rebríčka s bodovým ziskom 147.07 poľskí reprezentanti Natalie Kaliszeková a Maksim Spodiarev pred tureckým párom Alisa Agafonová a Alper Ucar (145.23b).

15:48
Českí reprezentanti Courtney Mansourová a Michal Češka obsadili predbežnú tretiu pozíciu s bodovým ziskom 141.36.

15:42
Poľskí reprezentanti Natalie Kaliszeková a Maksim Spodiarev získali za svoju jazdu 147.07 bodov a prevzali tak dočasné žezlo v boji o medailu.

15:25
Nemecký pár Kavita Lorenzová a Panagiotis Polizoakis získali 137.99 bodov a posunuli sa na predbežné prvé miesto tabuľky.

15:15
Po prvých piatich jazdách je na čele fínsky pár Cecilia Tornová a Jussiville Partanen so ziskom 134.10 bodov.

14:43
Ako prví nastúpili na ľad Španieli Celia Robredová a Luis Fenero. Na úvod získali 122.81 bodov.

14:35
Začínajú sa voľné jazdy tanečných párov.

13:01
Úradujúci olympijskí šampióni Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov z Ruska získali v sobotu zlato v súťaži športových dvojíc na majstrovstvách Európy v Bratislave. Na ZŠ Ondreja Nepelu ovládli po piatkovom krátkom programe aj sobotňajšie voľné jazdy a štvrtýkrát ukoristili kontinentálne prvenstvo.

Konečné poradie športových dvojíc.

12:58
Ďalší nemecký pár a zároveň posledný, Mari Vartmannová a Ruben Blommaert, získal za svoje vystúpenie 171.30 bodov a umiestnil sa tak na 8. mieste. Majstrami sveta v športových pároch sú tak Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov.

12:49
Nemeckí reprezentanti Aľona Savčenková a Bruno Massot získali 200.78 bodov a predbežné druhé miesto.

12:40
Hlavní favoriti medzi športovými dvojicami Rusi Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov predviedli takmer bezchybnú jazdu, za ktorú im rozhodcovia udelili 222.66 bodov a posunuli sa pred rivalov z Ruska na prvú pozíciu predbežného rebríčka.

12:32
Favoriti z Ruska Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov získali 197.55 bodov a dostali sa na 1. priečku predbežného poradia.

12:10
Nasledovali vystúpenia dvoch talianskych párov. Valentina Marcheiová s Ondřejom Hotárkom získali 182.61 bodov a umiestnili sa na prebežnej druhej priečke. Nicole Della Monicová a Matteo Guarise získali 178.97 a umiestnili sa tak za druhým talianskym párom.

11:52
Francúzsky pár Vanessa Jamesová a Morgan Cipres získali za svoje vystúpenie 185.55 bodov a umiestnili sa tak na predbežnom prvom mieste.

11:20
Na druhé miesto predbežného rebríčka sa po svojom kvalitnom výkone dostal bieloruský pár Tatiana Danilová a Mikalai Kamianchuk.

10:55
Rakúsky pár Miriam Zieglerová a Severin Kiefer získal za svoje vystúpenie 149.07 bodov a umiestnil sa na čelo predbežného rebríčka.

10:50
Prebežné poradie voľnej jazdy športových dvojíc zatiaľ vedie izraelská dvojica Adela Tanková a Jevgenij Krasnopolski.