24. mája 2017

Majstrami Slovenska sú hádzanári Prešova, získali už 13. titul

Na snímke majstrovský tím Tatrana Prešov po víťazstve v treťom zápase finále play off extraligy mužov v hádzanej Tatran Prešov - HKM Šaľa 24. mája 2017 v Prešove. Foto: TASR - Milan Kapusta
Prešov 24. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zdolali HKM Šaľa 34:25 a stali sa majstrami Slovenska. Finálovú sériu vyhrali 3:0 na zápasy. Pre prešovský klub je to 13. titul v histórii a už 11. v rade.

Prešovčania chceli sériu ukončiť a od prvých minút si udržiavali tesný náskok. Veľkú zásluhu mal na tom brankár Čupryna, ktorý už v prvom polčase predviedol viacero kvalitných zákrokov. Do 13. minúty sa hosťom darilo doťahovať náskok Tatrana, no za stavu 5:5 domáci sériou štyroch gólov odskočili súperovi. Z náskoku 9:5 Prešovčania ťažili až do konca prvého dejstva.

Domáci hádzanári v druhom dejstve úspešne čelili šalianskej snahe o vyrovnanie. V 35. minúte síce Mažár znížil na rozdiel dvoch gólov (18:16), ale od tohto momentu už gólový rozdiel narastal len v prospech Tatrana. Prešovčania postupne navyšovali svoj náskok a v 50. minúte bolo po góle Hrstku manko hostí už desaťgólové - 30:20. V závere zápasu už domáci nedovolili súperovi zápas výrazne zdramatizovať a finálovú sériu ukončili v najkratšom možnom čase.

3. zápas finále slovenskej extraligy:

Tatran Prešov - HKM Šaľa 34:25 (16:13)

zostavy a góly:

Prešov: Čupryna, Bražnyk - Rábek 6, M. Šárpataky 1, Hrstka 8, Ľ. Šárpataky 1, L. Urban, Pekár 1, Číp 3, Peskov 7, Vučko, Jankovič 4, Páleš 3, Carapkin

Šaľa: Žernovič 1, Repáň, Fabian - Melnyk, Guzy 4, Michniewicz 2, Krokavec 1, Mažár 5, Szapu, Polakovič 4, P. Krok, Janíček 1, Šulc 6, Maguška, Dudáš 1.

Rozhodovali: Rudinský, Mandák, vylúčení: 2:2 m hody: 3/2 - 9/8. /konečný stav série: 3:0, titul získal Prešov/