20. novembra 2014

Mak pre zranenie bude pauzovať asi týždeň

Na snímke vľavo Róbert Mak (Slovensko) a brankár Fínska Lukáš Hradecký v prípravnom zápase Slovensko - Fínsko 18. novembra 2014 v Žiline. Foto: TASR/Michal Svítok
Solún 20. novembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak, ktorý pre svalové zranenie nedohral utorňajší prípravný zápas v Žiline s Fínskom (2:1), by mal pauzovať približne týždeň. Dvadsaťtriročný krídelník má natiahnutý priťahovač a vynechá najbližšie dva zápasy svojho gréckeho klubu PAOK Solún.

Mak začiatkom novembra nedohral pre svalové problémy ligový duel na ihrisku Ergotelisu. Po dvojtýždňovej prestávke sa objavil v základnej zostave národného tímu v zápase proti Fínsku, no na ihrisku vydržal iba do 25. minúty. K striedaniu ho prinútilo obnovené zranenie, na trávniku ho nahradil Vladimír Weiss.

"Po návrate do Grécka som absolvoval vyšetrenie. Našťastie, so svalom veľký problém nemám. Mám natiahnutý iba priťahovač. Čaká ma asi týždňová prestávka. Znamená to, že nenastúpim v nedeľu na ihrisku Asterasu a ani budúci štvrtok v stretnutí Európskej ligy proti Dinamu Minsk," uviedol Mak pre svoju oficiálnu internetovú stránku.