19. augusta 2017

ManU opäť valcoval, tentoraz si to odniesli hráči Swansea City

Futbalista Manchesteru United Paul Pogba sa teší po strelení gólu

Futbalista Manchesteru United Paul Pogba sa teší po strelení gólu Foto: TASR/AP
Londýn 19. augusta (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili aj vo svojom druhom zápase novej sezóny anglickej Premier League. "Červení diabli" v sobotu triumfovali na ihrisku Swansea City presvedčivo 4:0.

Swansea sa v úvodných minútach snažila dostať súpera pod tlak a vypracovala si aj šance. To však trvalo len krátko a potom už prebral opraty duelu favorit, ktorý diktoval tempo a neustále hrozil. Do vedenia išiel v 45. minúte, keď po rohu hlavičkoval Paul Pogba, brankár Lukasz Fabianski jeho pokus vyrazil na brvno, odkiaľ sa lopta odrazila na bránkovú čiaru a do siete ju dorazil Eric Bailly. Manchester tlačil aj v druhom polčase a v priebehu 80.-84. minúty pridal ďalšie tri góly. Presadili sa postupne Romelu Lukaku, Paul Pogba a striedajúci Anthony Martial.

United tak majú po úvodných dvoch dueloch na konte šesť bodov a výborné skóre 8:0, keďže 4:0 zdolali aj West Ham. Priebežne tak sú na čele tabuľky.