19. septembra 2014

Marek Hamšík si po víťazstve jeho Neapola odniesol päť dresov Sparty

Futbalista SSC Neapol Dries Mertens (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase 1. kola I-skupiny Európskej ligy SSC Neapol - Sparta Praha v Neapole 18. septembra 2014. Vpravo kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík. ...

Futbalista SSC Neapol Dries Mertens (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase 1. kola I-skupiny Európskej ligy SSC Neapol - Sparta Praha v Neapole 18. septembra 2014. Vpravo kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík. Foto: TASR/AP
Neapol 19. septembra (TASR) - Víťazstvo a päť dresov súpera. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa vo štvrtok tešil z úspešného vstupu svojho SSC Neapol do I-skupiny Európskej ligy a po domácom triumfe 3:1 nad pražskou Spartou navyše získal výmenou až päť dresov českého majstra.

"Chcem s nimi potešiť kamarátov," vysvetlil Hamšík na svojom oficiálnom webe. "Zápas proti Sparte bol pre mňa trošku zvláštny, veď som ako Slovák nastúpil proti českému tímu. Bolo to však v pohode, nebolo to vôbec vyhecované," tvrdí kapitán Neapola, ktorý vydržal na ihrisku do 82. minúty.

Sparta síce na pôde favorita viedla od 14. minúty po góle Hušbauera, no domáci ešte do prestávky vyrovnali a v druhom polčase rozhodli o víťazstve. "Po nedeľňajšej ligovej prehre s Chievom sme chceli v každom prípade vyhrať. Som rád, že sa nám to nakoniec aj podarilo. Začiatok bol nepríjemný, keď sa vedenia ujala Sparta. Ukázali sme však charakter a otočili sme skóre," uviedol Hamšík, ktorý ešte za nepriaznivého stavu mohol vyrovnať, jeho tvrdá delovka však opečiatkovala len brvno Bičíkovej brány.

Najbližším súperom Neapola v 2. kole skupinovej fázy bude 2. októbra na Pasienkoch Slovan Bratislava. Slovenský šampión vo štvrtok utrpel na trávniku Young Boys Bern debakel 0:5.