Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. februára 2017

Marilyn Monroe čakala dieťa s francúzskym hercom Montandom, píše tlačNa snímke je portrét Marilyn Monroe od umelca Andyho Warhola s názvom "Lemon Marilyn" z roku 1962.Zdieľať
Na snímke je portrét Marilyn Monroe od umelca Andyho Warhola s názvom "Lemon Marilyn" z roku 1962. Foto: TASR/AP
Los Angeles 17. februára (TASR) - Legendárna americká herečka Marilyn Monroe čakala v roku 1960 dieťa s francúzskym hercom Yvom Montandom. Vyplýva to zo svedectva, s ktorým sa krátko pred svojou smrťou v roku 2014 zverila jej priateľka a fotografka Frieda Hullová. Dôkazom je séria Hullovej fotografií so zrejme tehotnou Monroe, ktoré idú do dražby.


Ako napísal magazín Paris Match, Monroe a Montand v roku 1960 v Hollywoode nakrúcali film Miliardár v réžii Georgea Cukora. V čase, keď mali spolu ľúbostnú aféru, žili obaja v manželstve - Monroe so spisovateľom Arthurom Millerom, Montand s herečkou Simone Signoretovou.

Monroe bola predtým tehotná aj v roku 1957, ale išlo o mimomaternicové tehotenstvo. Potratila počas svadobnej cesty s Millerom. Krátko po nasnímaní spomínaných fotografií v júli 1960 v New Yorku, ktoré Monroe zachytávajú s vypuklým bruškom, prišla aj o toto dieťa.

Tony Michaels, ktorý Hullovej svedectvo zverejnil, uviedol, že fotografka svoje snímky nikdy nezverejnila a prakticky do konca svojho života tajomstvo o tehotenstve Marilyn Monroe nikomu neprezradila. O tehotenstve Hullová vedela, lebo si s Monroe boli veľmi blízke, vysvetlil Michaels, ktorý dal fotografie aj do dražby.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rocková skupina Midnight Oil ohlásila svetové turné
<< predchádzajúci článok
Fenomenálne Millennium pokračuje!

Marilyn Monroe čakala dieťa s francúzskym hercom Montandom, píše tlač - diskusné fórum čitateľov