07. mája 2013

Martin Kližan prehral na turnaji v Madride už v prvom kole

Slovenský tenista Martin Kližan prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open v španielskom Madride s 25-ročným kolumbijským kvalifikantom Santiagom ...

martin klizan MADRID 7. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open v španielskom Madride s 25-ročným kolumbijským kvalifikantom Santiagom Giraldom, 81. v renkingu, v ich premiérovom vzájomnom súboji za 91 minút 2:6, 4:6. Odnáša si 10 bodov do hodnotenia a prémiu 11 845 eur.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan Kližan, 30. vo svetovom rebríčku, stratil v úvodnom sete servis na 1:2 a ešte raz prišiel o podanie v siedmej hre. Na returne v ôsmom geme neťažil zo sľubného náskoku 30:0. V druhej časti zvládol zverenec Karola Kučeru okamžitý rebrejk na 1:1 a aj cez jednu hrozbu sa posunul na 2:1.

Vo štvrtej aj šiestej hre nezužitkoval Kližan po jednej šanci na príjme. Mrzieť ho to mohlo o to viac, že na servise v siedmej hre sám neodolal - 3:4. Giraldo sa následne posunul na 5:3 a v desiatej hre sa odpodával aj cez 15:30.