13. decembra 2006

Martin vyhral nad Žilinou 4:2

Hokej - extraliga - predohrávka 40. kola: MHC Martin - MsHK Žilina 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Góly: 26. Špirko (Podstavek, Hriňa), 34. Ďatelinka (Trokan, Beran), 41. Trokan ...

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) -

Hokej - extraliga - predohrávka 40. kola:

MHC Martin - MsHK Žilina 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 26. Špirko (Podstavek, Hriňa), 34. Ďatelinka (Trokan, Beran), 41. Trokan (Török, Beran), 49. Török (Važan, Klepáč) - 16. Krajčí (Straka, Kusovský), 56. Michal Straka (Gálik, Saviels)

Vylúčení: 10:13 na 2 min., navyše: 39. Slovák na 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Halecký, Orolin, 1375 divákov

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Kuric (21. Koložváry), Važan - Markovič, Špirko, Troliga

Žilina: M. Laco - J. Turoň, Dlouhý, Kusovský, Saviels, T. Slovák, M. Kivoň - Oravec, Tománek, Lelkeš - Hvila, Zlocha, Opatovský - Krajčí, Michal Straka, Gálik

Prvá tretina veľa šancí nepriniesla, favorizovaný Martin sa len ťažšie rozbiehal. Prvú šancu mali domáci v 12. min., ale Troliga nenamieril presne. Hostia toho v prvej tretine tiež veľa neukázali, ale napriek tomu sa v 16. min prekvapujúco ujali vedenia, keď v presilovke skóroval Krajčí - 1:0. Domáci sa prebrali až v druhej tretine, keď dostali súpera pod tlak. V 23. min opäť platilo nedáš-dostaneš. Žilinčan Oravec únik nevyužil a z protiútoku skóroval Špirko, ktorý najprv trafil do žrde - 1:1. Hostia hrali na brejky, ktorým ale chýbalo presné zakončenie. Domáci naopak z územnej prevahy vyťažili góly. V 34. min trafil Ďatelinka strelou po ľade ľavý kút Lacovej bránky - 2:1. Už v 35. sekunde tretej tretiny Török v páde posunul puk Trokanovi, ktorý sa nemýlil - 3:1. Keď v 49. min. kapituloval Laco aj po strele Töröka (zaznamenal stý gól Martina v sezóne), bolo o víťazovi rozhodnuté. Hostia v 56. min zásluhou Straku už len skorigovali stav na 2:4. Martin si už prvé domáce víťazstvo nad Žilinou v tejto sezóne nedal vziať.