09. októbra 2015

Martinčania zdolali Duklu Trenčín 2:0

na archívnej snímke kapitán Martinčanov Tibor Varga (vľavo) blahoželá k otváraciemu gólu spoluhráčovi Filipovi Surovkovi v zápase 1. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - MHC Martin, 11. septembra 2015 v Trenčíne Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Martin 9. októbra (TASR) - Prvá tretina bola plne v réžii lídra súťaže. Dukla bola rýchlejšia, dôraznejšia a svojimi kombináciami zatlačila domácich do defenzívy. Už v 2. min. stroskotal Koyš pri nájazde na Dzubinovi, na martinskom brankárovi si potom vylámali zuby postupne Pavlikovský, Vozdecký, Gašparovič i Jakúbek. Na druhej strane kontrovali domáci iba sporadicky, s pokusmi Tabačka a T. Vargu nemal Chábera problémy. Martinský brankár si poradil v 15. min. aj s ďalším samostatným nájazdom Jakúbka. V závere prvého dejstva sa domáci len s vypätím všetkých síl ubránil pri dvoch presilovkách hostí.

V úvode druhej tretiny sa Martin prebral z letargie po odchode najlepšieho hráča Špirka a hra sa čiastočne vyrovnala. Tabaček v 21. a Kokavec v 24. min. preverili pozornosť Cháberu. Rozdiel v hernej kvalite však bol očividný. V 29. min sa Zaťko dostal sám pred Dzubinu, ten vytiahol ďalší zo svojich istých zákrokov. V polovici stretnutia sa opäť zaskvel pri šanci Gašparoviča. Hráči MHC obetavo vzdorovali prevahe hostí a pokúšali sa aj o streľbu. V 31. minúte bomba Pokrivčáka preletela tesne nad bránkou Dukly a potom bol Chábera bezchybný aj po príležitostiach Rusinu a Murčeka. Na konci 2. tretiny mal Martin výhodu presilovky, ale stav zostal aj po nej nezmenený.

Pred 3. dejstvom znela na štadióne jediná otázka - dokedy odolá Martin tlaku hostí. Už v 41. min mohol otvoriť skóre Nemec, ale skvele chytajúci Dzubina zlikvidoval aj jeho nájazd. V 46. min. sa domáci brankár vyznamenal pri príležitosti Zlochu. Martin hrozil z protiútokov, Chábera si v 48. min. poradil s pokusom Murčeka a domáci potom nevyužili ani dve presilovky. Na hokejky hostí sa však postupne vkrádzala nervozita a nadšenie bojujúci Martin to aj využil, keď sa v 53. min. pekne uvoľnil Matejka a prekonal strelou do vinkľa Cháberu. Domáci potom výborne takticky zvládli aj dramatický záver. Vôbec nepustili Duklu do útoku, naopak 23 sekúnd pred koncom Tibor Varga gólom do prázdnej bránky zabezpečil domácim nečakané víťazstvo nad favoritom.

MHC Martin - HK Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 53. Matejka (Pokrivčák, T. Varga), 60. T. Varga (Pokrivčák, Matejka). Rozhodovali: J. Konc - Korba, Rovenský, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Matejka, Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Vyskoč – Pokrivčák, Surovka, T. Varga - Rusina, Murček, Kokavec - R. Varga, R. Dírer, Jokeľ - Kabáč, Jurášek, Rzavský

HK Dukla Trenčín: Chábera – Zaťko, Pavlikovský, Drgoň, Mikuš, Hatala, Holenda, Nechala, Ryzák – Vozdecký, Nemec, R. Dlouhý - Melichárek, Gašparovič, Koyš - Hudec, Petrovický, Hlinka – Švec, Zlocha, Jakúbek

Piešťany zvíťazili nad Skalicou hladko 5:1