12. novembra 2006

Masters Cup - Federer zdolal obhajcu Nalbandiana

Švajčiar Roger Federer úspešne vykročil do tohtoročného turnaja elitnej osmičky tenistov sveta, Masters Cupu v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale). V Červenej skupine si ...

ŠANGHAJ 12. novembra (WEBNOVINY) - Švajčiar Roger Federer úspešne vykročil do tohtoročného turnaja elitnej osmičky tenistov sveta, Masters Cupu v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale). V Červenej skupine si najvyššie nasadený hráč poradil s obhajcom lanského víťazstva Argentínčanom Davidom Nalbandianom v troch setoch za 88 minút 3:6, 6:1, 6:1. V repríze minuloročného finále ťahal favorit aj zásluhou nevýrazného servisu (len 17% bodov z II. podania) v prvom sete za kratší koniec, ale v ďalších dvoch dejstvách už svetová jednotka nad svojím juhoamerickým súperom jasne dominovala. Vzájomnú bilanciu s Nalbandianom si Federer vylepšil na 8:6. "Hrať proti obhajcovi nie je jednoduché. Nalbandian bol v úvode lepším hráčom. Vďakabohu, zápas sa mi podarilo otočiť vo svoj prospech," komentoval Federer. Švajčiar dvíhal nad hlavu víťazný pohár v majstrovskom turnaji v rokoch 2003 a 2004, keď sa hralo v texaskom Houstone. Teraz by ho chcel ako prvý po Peteovi Samprasovi získať do tretice. vysoké ambície má však aj Nalbandian. "Nič sa nedeje. Keď vyhrám ďalšie dva zápas v skupine, zrejme postúpim. Ak budem hrať tak ako dnes v prvom sete proti Federerovi, môžem proti Roddickovi a Ljubičičovi uspieť," komentoval obhajca. Zaujímavosťou je, že aj vlani sa superturnaj pod strechou pätnásťtisícového komplexu Qui Žong začal trojsetovým víťazstvom Federera nad Nalbandianom. Vo finále potom Argentínčan Švajčiarovi prehru vrátil.

Program Masters Cupu pokračuje v nedeľu druhým singlovým súbojom Červenej skupiny medzi Chorvátom Ivanom Ljubičičom a Američanom Andym Roddickom. Z pohľadu Ljubičiča je aktuálne stav 4:6, 7:6 (9). Súperi už rozohrali tretí rozhodujúci set.