Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2017

MATOVIČ: Za odchodom poslancov nie sú názorové rozdielyLíder OĽaNO-NOVA Igor Matovič odmieta, že by za odchodom Ota Žarnaya a Viery Dubačovej z poslaneckého klubu Obyčajných boli nezhody. Trvá na tom, že odchádzajú ...Zdieľať
Igor Matovič Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 16. februára (TASR) - Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič odmieta, že by za odchodom Ota Žarnaya a Viery Dubačovej z poslaneckého klubu Obyčajných boli nezhody. Trvá na tom, že odchádzajú kvôli krajským voľbám, v ktorých obaja kandidujú za poslancov svojho VÚC.


Žarnay sa v utorok (14.2.) nepostavil na tlačovej konferencii za Matoviča, na ktorej šéf OĽaNO-NOVA vysvetľoval okolnosti prerušenia mimoriadnej schôdze k odvolávaniu premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ju prerušil, lebo Matovič mal pri sebe obrázky, čo nový rokovací poriadok zakazuje. "Nebolo to celkom podľa mojich predstáv, ako sa táto schôdza začala," povedal pre Denník N Žarnay.

Poslanci Národnej rady SR Viera Dubačová a Oto Žarnay, kombosnímka. Foto: TASR


Matovič tento postoj a odchod z klubu spájať nechce. "Žarnay bol vždy jeden z tých nezávislých. On aj v minulosti nebol konformný. Žarnay je Žarnay, on je svoj," povedal pre TASR.

Na margo Dubačovej poznamenal, že chce pracovať na tom, aby sa Marianovi Kotlebovi (ĽSNS) v Banskobystrickom kraji postavil iba jeden silný kandidát. A pri rokovaniach s istými politikmi by jej podľa Matoviča nálepka OĽaNO-NOVA mohla priťažiť. Zároveň sú Dubačová aj Žarnay presvedčení, že voliči v krajských voľbách radšej uprednostnia nezávislých kandidátov, ako uchádzačov, ktorí majú za menom množstvo strán.

Žarnay bude kandidovať v Košickom kraji, Dubačová v Banskobystrickom. V parlamente môže Matovič naďalej rátať s ich podporou. Poslanecký klub OĽaNO-NOVA bude mať po ich odchode 17 členov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IKEA spustila na Slovensku službu Nákup on-line
<< predchádzajúci článok
Nové objednávky v priemysle v decembri 2016 medziročne stúpli o 8,6 %

MATOVIČ: Za odchodom poslancov nie sú názorové rozdiely - diskusné fórum čitateľov