26. júna 2016

ME vo futbale 2016 Online: Nemecko - Slovensko 3:0

Nemeckí futbalisti vo štvrťfinále európskeho šampionátu narazia na Španielsko alebo Taliansko.

Online: Slováci bojujú o štvrťfinále, ich súperom sú NemciPriebežný výsledok osemfinálového zápasu medzi Nemeckom a Slovenskom na Euro 2016.

LILLE 26. júna 2016  - Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na majstrovstvách Európy. V nedeľňajšom osemfinálovom zápase v Lille podľahli Nemcom 0:3. Zverenci Joachima Löwa tak odplatili "kozákovcom" prehru 1:3 z konca mája.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Nemeckú prevahu na Štadióne Pierra Mauroya v úvodnom dejstve zúročil na gól najskôr Jérome Boateng, ktorý v 8. min prekonal brankára Matúša Kozáčika. Slovenský gólman o šesť minút neskôr zneškodnil pokutový kop Mesuta Özila. V závere prvého polčasu zvýšil na rozdiel dvoch gólov Mario Gómez. V druhom polčase pokračoval tlak Nemcov a pridali aj tretí gól - Kozáčika prekonal Draxler.Slováci v "béčku" nazbierali štyri body - svoju púť šampionátom začali prehrou s Walesom (1:2), potom porazili Rusov (2:1) a v poslednom súboji základnej fázy uhrali bezgólovú remízu s Anglickom.

Nemci vyhrali základnú C-skupinu, v ktorej zdolali Ukrajinu (2:0), remizovali s Poľskom (0:0) a vyhrali nad Severným Írskom (1:0).

46. J. Kimmich, 67. M. Hummels - 13. M. Škrtel, 90.+ J. Kucka

Nemecko: Neuer - Kimmich, J. Boateng (72. Höwedes), Hummels, Hector - Kroos, Khedira (76. Schweinsteiger) - Th. Müller, Özil, Draxler (72. Podolski) - M. Gómez
Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Gyömbér (84. Saláta) - Škriniar - Kucka, Hrošovský, Hamšík, Weiss (46. Greguš) - M. Ďuriš (64. Šesták)

Hlasy:

Ján Kozák - tréner SR (zdroj: RTVS): "Hrali sme proti majstrovi sveta. Dnes Nemecko ukázalo svoju silu. Pomohli sme im aj my, v úvode sme boli málo agresívni. Súper to využil, dal vedúci gól a potom sa už proti Nemcom zle hrá. To, že som niektorých hráčov nemohol postaviť pre zdravotné problémy, nie je príčina prehry. Tí noví, čo nastúpili, patrili k najlepším. V dvoch zápasoch v krátkom čase jeden vyhrať nad Nemeckom je pre Slovensko dobrá bilancia. Celkovo hodnotím naše účinkovanie na ME ako fantastické. Radil by som všetkým trénerom, aby to zažili. Hráčom zasa pracovať do úmoru a mať vysoké ciele. Zažiť týždne na týchto krásnych štadiónoch a byť účastníkom šampionátu, to je zážitok na celý život. Sme 40 dní preč z domu, potrebujeme si oddýchnuť. Potom sa už začneme pripravovať na kvalifikáciu majstrovstiev sveta. Záver tohto európskeho šampionátu bude veľmi pekný."

Joachim Löw - tréner Nemecka (zdroj: DFB.de): "Keď sa na ten zápas pozriem ako na celok, boli sme veľmi, veľmi dobrí. Udržiavali sme si kontrolu nad dianím a priestormi na ihrisku. Bolo to neohrozené víťazstvo. Teraz prichádza iný kaliber v podobe Španielska alebo Talianska."

Ján Ďurica - obranca SR (zdroj: RTVS): "Prehra nás, pochopiteľne, mrzí. Osobne som z nej dosť zdrvený. Nemci ukázali svoju silu a zaslúžene zvíťazili. Keby sme hrali viac aktívnejšie, výsledok by bol iný. Dnes sme mohli ešte viac vydať zo seba. Nemci majú silné mužstvo, sú to majstri sveta. Dnes bola jedna šanca, je to za nami. Ďakujeme fanúšikom, boli pre nás dvanástym hráčom. Vždy sa dá ísť o niečo ďalej, zasa sme o niečo múdrejší. Nemci dnes ukázali efektivitu."

Matúš Kozáčik - brankár SR (zdroj: RTVS): "Pred tým pokutovým kopom Mesuta Özila som si vybral stranu, keď si on staval loptu na biely bod. V tom momente som sa rozhodol, že pôjdem doľava. Ťažko povedať, že by som si tento zápas užil, keďže sme prehrali... Som však rád, že sme sa dostali do osemfinále, s odstupom času to vari všetci ešte viac doceníme. Dúfam, že za naše vystúpenie na tomto šampionáte sa nemáme prečo hanbiť. Nemci na nás boli dobre pripravení, hrali disciplinovane a ukázali, že sú veľkým mužstvom. Bolo ťažké hrať proti nim. Dianie možno trochu ovplyvnil aj ten nedávny vzájomný prípravný duel, dali si na nás pozor. Aj my máme silný tím, ale dnes sme to nezvládli."

Michal Ďuriš - útočník SR (zdroj: RTVS): "Vedeli sme, že Nemecko má obrovskú silu, čo sa aj potvrdilo. Škoda, že sme tak rýchlo inkasovali a potom sme do prestávky dostali ešte jeden gól. Pri takom vývoji sa hrá ťažšie, nie je to nič príjemné. V druhom polčase sme ukázali, že aj s takýmto súperom dokážeme hrať, viac sme si verili s loptou. Základný cieľ v podobe postupu do osemfinále sme splnili a užili sme si to. Odchádzame však s pocitom, že sme mohli ísť ešte ďalej."

Milan Škriniar - stredopoliar SR (zdroj: RTVS): "Keď som sa dozvedel, že nastúpim v základnej zostave, bol som šťastný a tešil som sa na zápas. Nemci dnes ukázali svoju veľmi veľkú kvalitu. Väčšinou hrávam na poste stopéra, dnes som bol defenzívny záložník, preto to bolo o niečo náročnejšie, ale v minulosti som hrával na pozícii defenzívneho stredopoliara. Mal som za úlohu vypĺňať priestor pred Maťom Škrtelom a Janom Ďuricom, rovnako ako i v zápase s Anglickom. Pred prvým gólom som po rohu odhlavičkoval loptu, Boateng to z prvej výborne napálil na našu bránku. Bohužiaľ ma trafil, nešťastne som to tečoval, možno aj to ovplyvnilo, že sme inkasovali. Keď dostaneme rýchly gól, je to o to ťažšie, pretože súper sa dostane na koňa a potom si už hrá svoju hru. Matúš (Kozáčik, pozn.) výborne chytil penaltu, keby Kuco (Kucka, pozn.) vyrovnal, mohlo to dopadnúť lepšie. V septembri na nás čaká kvalifikácia na MS 2018 a verím, že v nej budeme opäť úspešní."

Manuel Neuer - brankár Nemecka (zdroj: DFB.de):<(strong> "Využili sme naše gólové príležitosti, rýchlo sme si vypracovali náskok. Okrem gólu na 1:0 bol veľmi dôležitý aj ten na 2:0 krátko pred prestávkou. Pochopiteľne, teraz prichádza náročná výzva. Počkajme si, či to bude Španielsko alebo Taliansko. Bez ohľadu na to, kto to napokon bude, proti nám je to vždy nepríjemné."

Jérome Boateng - obranca Nemecka, strelec jedného gólu (zdroj: DFB.de): "Pred prvým gólom som včas zaregistroval, že lopta ku mne smeruje, a dobre som ju trafil. V minulosti sa ma často pýtali, kedy si konečne otvorím strelecký účet v reprezentácii. Vždy som odpovedal, že si ten gól šetrím na nejaký vrcholný turnaj."

Mario Gómez - útočník Nemecka, strelec jedného gólu (zdroj: DFB.de): "Nikdy to nie je jednoduché, na tomto podujatí zvlášť, keď všetky mužstvá hrajú proti nám extrémne defenzívne. Naša účinnosť v útoku je geniálna, musíme však z prevahy dolovať ešte viac gólov, aj dnes to tak mohlo byť. Bez ohľadu na to však môžeme byť s týmto zápasom veľmi spokojní. Tešíme sa na ďalšie. Náš cieľ je jasný: titul."

Julian Draxler - stredopoliar Nemecka, strelec jedného gólu (zdroj: DFB.de): "Celkovo to dnes pre mňa aj celé mužstvo bol veľmi pekný deň. Teší ma, že som k tomu dokázal prispieť. Ďakujem trénerovi za dôveru, azda som ju nesklamal. Španielsko aj Taliansko sú futbalové veľmoci a sme zvedaví, komu napokon budeme vo štvrťfinále čeliť. Určite to však bude šláger."

91´Druhý fantastický zákrok Kozáčika. Müller nahrával Kroosa, ktorý neprekonal nášho gólmana

90´Nadstavujú sa dve minúty

89´Loptu majú na kopačkách nemeckí futbalisti. S našimi hráčmi sa hrajú

88´Nemci zahrávajú ôsmy rohový kop.

87´Lopta je opäť na kopačke našich súperov. Prvý úspešný zásah Salátu

84´Do tretice strieda aj Ján Kozák. Odchádza GYÖMBÉR a prichádza SALÁTA. Počas šampionátu vstúpili do hry všetci naši hráči do poľa okrem dvojice brankárov.

83´Útočný apetít nášho súpera neutícha. Zachraňuje Pekarík

81´Nemci zahrávajú ďalší roh a opäť zavarili Slovákom. Postranný rozhodca odpískal aj keď trošku neskôr ofsajd

80´Nemecko na šampionáte ešte stále neinkasovalo.

79´Nemeckí fanúšikovia skandujú

77´Tretie striedanie majstrov sveta. KHEDIRU vystriedal miláčika publika SCHWEINSTEIGER

72´Dvojnásobné striedanie nemeckého tímu. Z ihriska odchádza strelec úvodného gólu BOATENG a prichádza HÖWEDES. V druhom striedaní DRAXLERA nahradil PODOLSKI.

71´Hamšík prihráva Gregušovi a ten sa z diaľky pokúsil prekvapiť Neuera

68´Po priamom kope pekne ohrozil Neuera stopér Ján Ďurica. Chýbalo málo

67´Druhá žltá karta pre nemecký tím. Po faule na Šestáka ju dostal Hummels

64´Z ihriska odchádza Michal Ďuriš a prichádza Stanislav Šesták

63´Nemecko dáva tretí gól. A druhýkrát po rohu. Kozáčika prekonal Draxler

62´Nemci si vybojovali tretí rohový kop

63´Nemecko dáva tretí gól. A druhýkrát po rohovom kope. Kozáčika prekonal Draxler

57´Milan Škriniar vybojoval ďalší faul a je príjemným prekvapením zápasu. Nasleduje priamy kop. Hamšík nahráva Kuckovi, ktorý míňa Neuerovu bránu

53´Neuveriteľné. Traja rozhodcovia nevideli jasný teč Hummelsa po priamom kope Hamšíka. Mal nasledovať druhý rohový kop. Marek sa právom rozčuluje na hlavného rozhodcu

53´Hector fauluje Kucku. Priamy kop pre Slovensko. Pripravuje sa Marek Hamšík

51´My chceme gól, kričia slovenskí fanúšikovia

49´Konečne sme v pokutovom území. Hamšík pripravil prihrávkou, ktorá mala oči šancu pre Kucku. Slovenský futbalista to napálil len do stredu brány

49´Ďalšia ľahká strata lopty našich futbalistov

48´Nemeckí futbalisti už nemusia hrať na plné obrátky.Majú dvojgólový náskok

46´V našej zostave je jedna zmena. Ján Greguš nahradil Vladimíra Weissa

47´Kimmich dostáva po faule na Hamšíka prvú žltú kartu pre nemecký tím

46´Začal sa druhý polčas

45´+1Hlavný rozhodca ukončuje prvý polčas. V ňom Nemci splnili úlohu favorita. Matúš Kozáčik zneškodnil penaltu, nemecký brankár vyškriabal na roh šancu Juraja Kucku. Zvládne Kozákova družina otočiť zápas?

45´Nadstavuje sa minúta

43´Nedáš, dostaneš. Nemecko ZVYŠUJE na 2:0 . Draxler prešiel cez Kucku, nahral Gomezovi, ktorý prekonal Kozáčika

42´Táto šanca nás môže povzbudiť v ďalšom priebehu zápasu

40´Hector fauluje nášho futbalistu. Hrošovský zahráva priamy Hrošovský.

41´Obrovská šanca Slovákov na vyrovnanie. Pekarík nahral Kuckovi a jeho hlavičku senzačne vyrazil Neuer. Zahrávame prvý rohový kop

39´Aktívny Julian Draxler, ktorý nepresne vystrelil cez Petra Pekaríka

38´Chybná nahrávka nemeckého futbalistu. Ďuriš šprintuje za ňou, rýchlejší však bol nemecký brankár

36´Opäť ľahká strata lopty. Nemci sa k nej dostávajú bez námahy po našich nevynútených chybách

35´Zrážka Thomasa Müllera a nášho kapitána Martin Škrtela, ktorý zostal ležať na trávniku

33´V ofenzíve sa Slováci zatiaľ trápia

32´Zatiaľ je to vysoká škola futbalu v podaní majstrov sveta. Po tretí raz a neúspešne sa snažil ohroziť bránu Kozáčika Thomas Müller

29´Už to vyzeralo na rýchlu šancu Slovákov. Rozhodca odpískal faul Weissovi

27´Naši sa stále len bránia. Na slovenskú bránu vystrelil Müller, ktorý na šampionáte ešte neskóroval

24´Nemci mohli vyhrávať už dvojgólovým rozdielom. Gólovú šancu zahodil Özil

19´Konečne sme sa dostali pred bránu nemeckého kapitána Manuela Neuera. Hamšík prihral Weissovi, ktorý sa loptu pokúšal prihrať Ďurišovi, ale neúspešne

18´Ozývajú sa aj slovenskí fanúšikovia a poháňajú slovenských sokolov.

16´V úvodných 16. minútach vystrelili Nemci na našu bránu päťkrát.

16´Slováci nedokážu udržať dlhší čas loptu na svojich kopačkách

13´Fantastický Kozáčik Özilovi chytá penaltu.

13´Hlavný rozhodca odpískal proti Slovensku PENALTU. Po súboji kapitána Martin Škrtela a Maria Gomeza. Navyše náš kapitán inkasoval žltú kartu. V prípade postupu do štvrťfinále bude Jánovi Kozákovi chýbať.

12´Tréner Nemecka Joachim Löw môže byť spokojný. Nemci taký rýchly gól na EURO 2016 ešte nestrelili

08´Nemecko dáva gól. Kozáčika po prvý raz prekonal BOATENG

07´Prvá šanca Nemcov. Po centri Kroosa hlavičkou ohrozil Kozáčika Khedira

04´Özil dal dlhý pas na Hectora, ten nahral Kroosovi ale stroskotal na slovenskej obrane

02´Prevahu v hľadisku majú nemeckí fanúšikovia. Hrá aj obranca Boateng, ktorý mal menšie zdravotné problémy po zápase so Severným Írskom

Na snímke nemecký fanúšik na štadióne v Lille pred osemfinále majstrovstiev Európy vo futbale medzi Nemeckom a Slovenskom 26. júna 2016.