Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2006

Mečiar informovaný o odpočúvaní politických centrálO odpočúvaní straníckych centrál, o ktorom na rokovaní parlamentného výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby (SIS) hovoril riaditeľ tajnej služby Jozef Magala, informoval poslanca ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - O odpočúvaní straníckych centrál, o ktorom na rokovaní parlamentného výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby (SIS) hovoril riaditeľ tajnej služby Jozef Magala, informoval poslanca Vladimíra Mečiara Ján Kovarčík z ĽS - HZDS . "Áno, informoval som ho, aj keď viem, že zasadnutie bolo neverejné," povedal pre agentúru SITA Kovarčík, ktorý je členom výboru. Tiež uviedol, že nepovažuje za dôvernú informáciu to, že niekto odpočúva politickú stranu. Kovarčík za utajované informácie považuje tie, ktoré sa týkajú bezpečnosti štátu a tajných dokumentov.

"Členovia kontrolného výboru a ďalšie osoby, ktoré sa zúčastnia alebo sú prítomné na rokovaní, sú povinné zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa na tomto rokovaní dozvedeli a plniť povinnosti pri ochrane utajovaných skutočností podľa osobitných predpisov," citovala pre agentúru SITA legislatívnu úpravu Katarína Šestáková, tajomníčka parlamentného výboru na kontrolu SIS.

Záleží od predsedu výboru, či sa bude výbor zaoberať činom poslanca Kovarčíka, uviedol člen parlamentného výboru na kontrolu SIS Pavol Abrhan. Abrhan takéto výnimočné zasadnutie iniciovať nebude, lebo to podľa neho nie je akútne. Ako ďalej Abrhan uviedol, v budúcnosti sa možno výbor bude zaoberať tým, čo sa určí za dôverné informácie a čo nie.

V. Mečiar po informovaní poslancom Kovarčíkom začiatkom augusta podal podnet na vojenskú prokuratúru. V ňom informoval, že riaditeľ SIS Jozef Magala povedal 3. augusta tohto roka na kontrolnom parlamentnom výbore, že zastavil odpočúvanie straníckych centrál tajnou službou. Vojenská prokuratúra však Mečiarove trestné oznámenie odmietla.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ a IT FIRMA roka 2006
<< predchádzajúci článok
Oprah Winfrey vysiela už aj na rozhlasových vlnách

Mečiar informovaný o odpočúvaní politických centrál - diskusné fórum čitateľov