Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

02. apríla 2022

Medvedí cesnak vyženie z tela bacily, nebezpečné toxíny a naštartuje imunituV dnešnej dobe stále častejšie dostávame do tela hromady toxínov a zlých látok, ktoré naše telo zaťažujú.Zdieľať
Medvedí cesnak vyženie z tela bacily, nebezpečné toxíny a naštartuje imunitu

Tým sa samozrejme oslabuje aj náš imunitný systém, čoho následkom sme náchylnejší na viac chorôb a zdravotných problémov. Nebezpečný je tiež stres a zlá nálada, pretože práve tie sú často príčinou mnohých životných problémov. Samozrejme existuje celý rad metód, rád a postupov, ako sa toxínov zbaviť a imunitu posilniť, ale užívanie medvedieho cesnaku patrí medzi tie najlepšie. Sila tejto rastlinky, ktorá rastie iba na určitých miestach a len veľmi krátku dobu v roku, je neuveriteľná.

Prvá jarná bylina

Ide o významnú rastlinku, ktorá dokáže rásť vo veľmi hojnom počte, čím vie vytvoriť nádherné zelené koberce. Poznáte ju aj podľa charakteristickej štipľavej vône. Táto vôňa je však ostrejšia a sviežejšia. Je to jedna z prvých bylín, ktorú môžete na jar, na prelome marca a apríla, vidieť v lese rásť. Ide o veľmi obľúbenú rastlinku s všestranným využitím.

Zakázaný zber

Ako už sme sa zmienili, medvedí cesnak má veľmi charakteristickú vôňu, ale jeho chuť je neuveriteľne jemná, o dosť jemnejšia ako u cesnaku klasického. Medvedí cesnak je samozrejme známy a mnoho ľudí si pre neho jazdí vo veľkom množstve. Na mnohých miestach je jeho zber preto zakázaný, najmä v chránených oblastiach prírody. Aj napriek tomu je stále v hojnej miere zbieraný mnohými ľuďmi. A aký je dôvod jeho masívneho zberu? Medvedí cesnak skvele prečisťuje telo, odstraňuje nebezpečné toxíny a škodliviny, a výrazne posilňuje imunitný systém.

Pozor na konvalinku

Zber sa rozhodne oplatí pre účinky tejto bylinky, avšak si dávajte pri zbere pozor, aby ste si cesnak nepomýlili s konvalinkou, ktorá vyzerá veľmi podobne a rastie v rovnakom období. Konvalinka je jedovatá, ale málokedy sa vyskytujú tieto rastlinky pri sebe. Na zber medvedieho cesnaku sa odporúča hľadať miesta, kde je ho naozaj veľa a tvoria tzv. koberce. Tu budete mať istotu, že zbierate naozaj medvedí cesnak. Doma ho samozrejme ešte skontrolujte a nezabudnite opláchnuť.

Pozitívne účinky na zdravie

Teraz sa pozrieme na účinky medvedieho cesnaku. Podporuje imunitný systém, chráni zdravie a má mnoho anti účinkov pre vnútornú aj vonkajšiu časť tela. Zlepšuje stav pokožky a urýchľuje hojenie kože. Detoxikuje organizmus a zlepšuje dýchacie cesty, močové cesty a tráviacu sústavu. Znižuje vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak a je účinnou prevenciou proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Vďaka močopudným účinkom zbavuje telo nadmerného množstva vody. Pomáha zlepšiť funkciu mozgu, pamäte a pôsobí ako balzam na nervový systém. Konzumácia tejto bylinky napríklad v šaláte, peste alebo polievke sa rozhodne oplatí. Chutí skvele a mnoho ľudí hlási, že po ňom dokonca začalo aj chudnúť. Akonáhle to bude možné, nazbierajte si pár listov a vyskúšajte medvedí cesnak tiež.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Radíme: Nadmerné užívanie vitamínov môže predstavovať zdravotné riziká (22. 3. 2022)
 Rozkrojte citrón, dajte ho do spálne. Ide o prospešnú vec (13. 3. 2022)
 Ako si odstránite zubný kameň sami. Urobte si zmes a výsledkom budete nadšení (27. 2. 2022)
 Príprava kuracieho mäsa má svoje pravidlá. Mnoho ľudí robí zásadné chyby (20. 2. 2022)
 Chcete schudnúť? Hladovanie nemá zmysel, kľúčom je vyvážená strava (14. 2. 2022)
 Ako vyčistiť rúru lacno, ľahko a rýchlo? (13. 2. 2022)
 5 chýb, ktoré väčšina z nás robí pri používaní mobilného telefónu (6. 2. 2022)
 Ako vyčistiť žehličku od spálenín a vodného kameňa (6. 2. 2022)
 Školské prázdniny 2021/2022 - Termíny školských prázdnin v školskom roku 2021/2022 (31. 1. 2022)
 Máte problém so spánkom? Vyskúšajte túto vojenskú techniku. Uspí vás do dvoch minút (29. 1. 2022)nasledujúci článok >>
Najmenšia ZOO na Slovensku je opäť otvorená, v areáli pribudli nové druhy zvierat a v pláne je výstavba reštaurácie
<< predchádzajúci článok
Koncom marca na Slovensku zachytili vyše 40 sťahovavých druhov vtákov