Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy






















Prílohy


















Správy z Európy
 EÚ uťahuje sľučku okolo ratingových agentúr

 Únia čelí budúcej neistote pri obnoviteľnej energii

 Grécko: Pred voľbami sa zbližujú liberáli a konzervatívci

 Komisia žiada od Googlu ústupky a ponúka zmier

 Len 5 dní ostáva na prihlásenie do SSDP

Last Minute


GRÉCKO

od 15.6. - 10 dní
Apartmány PAPUS ●●○
individuálne
bez stravy/polpenzia
72 EUR


TURECKO

od 15.6. - 12 dní
Hotel ANNABELLA GARDEN ●●●●
letecky z Bratislavy 04:05 a Košíc 18:30
all inclusive
549 EUR


TURECKO

od 15.6. - 12 dní
Hotel NASHIRA RESORT ●●●●●○
letecky z Bratislavy 04:05 a Košíc 18:30
ULTRA all inclusive
869 EUR

Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.







06. decembra 2011

Medzinárodný rok chémie prilákal do BASF veľa návštevníkov



Medzinárodný rok chémie, iniciovaný OSN, bol dňa 1. decembra 2011 oficiálne ukončený slávnostným podujatím v Bruseli. Pre BASF bol tento rok veľmi úspešný: cca. 100 000 ľudí navštívilo závody ...



Zdieľať
BRATISLAVA 6. decembra (WBN/PR) - Medzinárodný rok chémie, iniciovaný OSN, bol dňa 1. decembra 2011 oficiálne ukončený slávnostným podujatím v Bruseli. Pre BASF bol tento rok veľmi úspešný: cca. 100 000 ľudí navštívilo závody BASF, alebo sa zúčastnilo akcií, ktoré BASF po celom svete sponzorovala. Viac ako 31 000 detí a mládeže experimentovalo s vodou v laboratóriách Kids‘ Lab po celom svete, Slovensko nevynímajúc. „Chémia je dnes kľúčovou technológiou. Potreby budúcnosti nebude možné uspokojiť bez jej využitia. Medzinárodný rok chémie nám pomohol zvýšiť povedomie o tom,“ povedal Dr. Kurt Bock, predseda predstavenstva BASF, pri bruselskej oslave.


BASF oslavovala Medzinárodný rok chémie na všetkých kontinentoch každý deň

Medzinárodný rok chémie bol oficiálne zahájený 27. januára v Paríži a niesol sa v duchu základného motta: „Chémia: náš život, naša budúcnosť“. BASF ako oficiálny sponzor podporil nielen parížske zahájenie, ale taktiež aj národné oslavy v Nemecku, Brazílii a Austrálii. Medzinárodný rok chémie navyše BASF obohatila mnohými medzinárodnými aktivitami:

BASF usporiadala Deň otvorených dverí vo svojich závodoch v mnohých krajinách, napr. v Holandsku, Belgicku, Taliansku, Španielsku a Nemecku.
V mobilných i stacionárnych laboratóriách BASF Kids’ Lab, ktoré vznikli v spolupráci so školami či vedeckými múzeami, mali deti a mladiství z celého sveta možnosť vyskúšať si experimenty zamerané na vodu, hlavnú tému Medzinárodného roku chémie. Len v regióne Ázia a Pacifik sa experimentov zúčastnilo okolo 15 000 detí. BASF v spolupráci s Kosmos-Verlag vyvinula a následne zdarma rozoslala experimentálny kufrík nazvaný „Vodný výskum“ viac ako 20 000 deťom v Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku a Poľsku.

BASF sa celosvetovo zúčastňovala mnohých výstav, napríklad vo Francúzsku a v Brazílii. Zároveň usporiadala súťaže, diskusné a informačné akcie k téme chémia – napr. len švajčiarsku výstavu „Sviatok molekúl“ navštívilo viac ako 4 000 návštevníkov a vedecká slávnosť v Južnej Afrike prilákala dokonca 6 000 ľudí. Na vedeckom programe v USA sa podieľalo 5 000 školákov. BASF darovala 10 000 prírodovedeckých slovníkov školám a knižniciam vo Veľkej Británii.

Vzdelávací webový portál chemgeneration.com, ktorý bol uvedený na jar 2011, doposiaľ navštívilo viac ako 40 000 chemických nadšencov zo 126 krajín sveta.

BASF usporiadala zákaznícke podujatia s ohľadom na Medzinárodný rok chémie v Mexiku, Kanade a USA.
V Sao Paulu a vo všetkých svojich závodoch v Brazílii oslavovala BASF súčasne s Medzinárodným rokom chémie sto rokov svojho pôsobenia v tejto krajine

Medzinárodný rok chémie posilnil povedomie o význame tohto odboru
Medzinárodný rok chémie je súčasťou Dekády vzdelávania pre udržateľný rozvoj 2005 – 2014, ktorú vyhlásilo OSN a zdôrazňuje význam chémie pri podpore udržateľného vývoja. Jedným cieľom je u mládeže vzbudiť záujem o chémiu a všetko, čo s ňou súvisí, a súčasne prehĺbiť porozumenie verejnosti o jej zásadnom význame. Určite k tomu taktiež prispelo väčšie prepojenie vzdelávacích inštitúcií, podnikov, vlád a mimovládnych organizácií.

Celková koordinácia bola zabezpečená UNESCO-m a Medzinárodnou úniou pre čistú a aplikovanú chémiu (IUPAC) – medzinárodná vedecká organizácia pre oblasť chémie. Stredobodom Medzinárodného roku chémie bol „Globálny experiment“ koncipovaný Medzinárodnou úniou (IUPAC) a zrealizovaný študentmi na všetkých kontinentoch. Témou výskumu bola kvalita a čistota vôd; pričom jeho výsledky sú zverejnené v podobe interaktívnej elektronickej mapy sveta.

   Tlač    Pošli


nasledujúci článok >>
Strana zelených otvorila kandidátku aj iným stranám
<< predchádzajúci článok
Dráma ako z filmu: Posádka Favoritu v Poltári unikla smrti

Medzinárodný rok chémie prilákal do BASF veľa návštevníkov - diskusné fórum čitateľov