Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2016

Merkelová: V predpisoch o občianstve pre imigrantov nebudú zmenyNemecká kancelárka a šéfka Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Angela Merkelová počas schôdze vedenia strany v Berlíne 20. novembra 2016.Zdieľať
Nemecká kancelárka a šéfka Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Angela Merkelová počas schôdze vedenia strany v Berlíne 20. novembra 2016. Foto: TASR/AP
Berlín/Essen 7. decembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová označila dnes, iba niekoľko hodín po tom, čo sa delegáti zjazdu Kresťanskodemokratickej únie (CDU) vyslovili za zrušenie predpisov, na základe ktorých môžu mať deti imigrantov dvojaké občianstvo, tento postoj za nesprávny.


V televíznom rozhovore ubezpečila, že v tomto volebnom období k žiadnym zmenám v danej oblasti nedôjde a dodala, že osobne považuje rozhodnutie delegátov zjazdu CDU za chybné.

Ešte pred dvoma rokmi si deti imigrantov narodené v Nemecku museli vo veku 18-23 rokov zvoliť len jedno občianstvo, čo sa týkalo najmä veľkej tureckej komunity. CDU súhlasila v rámci koaličnej dohody so sociálnymi demokratmi pred troma rokmi s tým, aby mohli mať deti migrantov súčasne nemecké občianstvo i občianstvo po svojich rodičoch.

Návrh na zmenu terajšej úpravy predložila na zjazde CDU v Essene jej mládežnícka organizácia, delegáti ho schválili tesnou väčšinou hlasov.

Krajinskí ministri vnútra CDU a sesterskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) sa už pred niekoľkými týždňami dohodli, že do roku 2019 preskúmajú, či dvojaké občianstvo prispieva k integrácii prisťahovalcov alebo naopak.

Delegáti 29. zjazdu CDU potvrdili v utorok Merkelovú na ďalšie dva roky vo funkcii líderky strany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ĽSNS chce zmenou ústavy obnoviť zvrchovanosť Slovenska
<< predchádzajúci článok
KOŠICE: Petícia podľa mesta potvrdila potrebu zmenu systému parkovania

Merkelová: V predpisoch o občianstve pre imigrantov nebudú zmeny - diskusné fórum čitateľov