03. mája 2015

Meszároš čakal na prvý gól v repre 11 rokov. Tešil sa ako Ovečkin

Slovenský obranca Andrej Meszároš oslavuje gól v zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Ostrava 3. mája (TASR) - Andrej Meszároš bol strojcom slovenského víťazstva v druhom zápase na hokejových MS v Ostrave. Obranca Buffala strelil Bielorusom dva góly a v dramatickom stretnutí rozhodol o triumfe 2:1 po predĺžení.

Prečítajte si tiež:
ONLINE: Slováci zdolali Bielorusov po predĺžení, hrdina Meszároš

Meszároš je v ostatnom čase pri streleckej chuti. V závere základnej časti NHL sa zaskvel dvoma dvojgólovými zápasmi a rovnaký kúsok predviedol aj v nedeľu na šampionáte proti Bielorusom. Najprv v 53. minúte krátko po vedúcom góle súpera namieril presne k žrdi po prihrávke Libora Hudáčka a v predĺžení trafil parádne do protiľahlého horného rohu, čím stanovil konečný rezultát. Radosť cítil o to väčšiu, že to boli jeho premiérové presné zásahy v národnom tíme.

"Prvé góly v reprezentácii chutia vynikajúco. A keďže sme vyhrali, je to o to lepšie," neskrýval po stretnutí eufóriu dvojgólový hrdina. Slováci museli rovnako ako v úvodnom zápase s Dánskom otáčať skóre, znova sa strelecky presadili až v závere. "Opäť sme nezložili zbrane a bojovali až do konca. Aj za stavu 0:0 či 0:1 sme na striedačke stále žili a verili vo vyrovnanie. A aj to tam padlo. Základom tejto partie je tímový duch. Je jedno, kto dá góly, hlavne že vyhráme. To je prvoradé," zdôraznil bek známy tvrdou strelou.

Dve ťažko vybojované tesné víťazstvá si mužstvo cení ešte viac, ako keby k bodom prišlo ľahkým spôsobom. "Bielorusi mali zopár šancí, ale podľa mňa sme hrali oveľa lepšie ako oni. Hrali sme dobre v defenzíve, akurát škoda tej koncovky. Taký je hokej, niekedy to tam jednoducho nepadá. Ak by sme premenili naše šance v úvode, bol by to úplne iný zápas. Takto sme museli doťahovať skóre," poznamenal. V hľadisku mal množstvo známych a členov rodiny, ktorí ho prišli do Ostravy povzbudiť. "Bola tu moja snúbenica, jej sestra, priateľ, moji rodičia, strýko, bratanec a kto vie, kto ešte. Mal som tu veľa ľudí, ktorí ma podporovali."

Na prvý gól čakal Meszároš dlhých 11 rokov. V seniorskej reprezentácii debutoval na veľkom podujatí na MS 2004, ktoré sa hrali taktiež v Ostrave. "To mi nenapadlo, že sa naň tak dlho načakám. Neštartoval som na veľa šampionátoch, skôr na olympiádach," povedal 28-ročný zadák. Po premiérovom zásahu v národnom drese si odložil puk na pamiatku. Góly ho budú zrejme stáť draho, kasička v šatni už na neho čaká. "To sa treba opýtať kapitána, koľko zaplatím," usmieval sa Meszároš. Po prvom góle cítil obrovskú úľavu, od radosti sa hodil celou silou na mantinel: "Hľadal som, či za ním neuvidím niekoho známeho, ale nikto tam nebol. Tak som spravil len takú oslavu gólu v štýle Alexandra Ovečkina," dodal bývalý hráč Ottawy, Tampy Bay, Philadelphie či Bostonu.

Andrej Meszároš a bieloruský brankár Kevin Lalande, najlepší hráči duelu
Predseda NR SR Peter Pellegrini odovzdal cenu najlepším hráčom zápasu. Na snímke zľava brankár Bieloruska Kevin Lalande a Slovák Andrej Meszároš po zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Andrej Meszároš v dueli proti Bielorusom
Radosť hráčov Slovenska - brankára Jána Laca a obrancov Andreja Meszároša a Dominika Graňáka, po skončení predĺženia zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Slovenský obranca Andrej Meszároš sa teší po svojom druhom góle v predĺžení s Dominikom Graňákom (vpravo) v zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Slovenský obranca Andrej Meszároš strieľa gól brankárovi Kevinovi Lalandemu počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok