29. mája 2012

Miami zdolalo na úvod Boston, LeBron James zažiaril

V prvom finálovom stretnutí Východnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA 2011/2012 triumfovali hráči Miami Heat. Zdolali Boston Celtics 93:79 najmä zásluhou LeBrona Jamesa, autora 32 bodov.

nba MIAMI 29. mája - Basketbalisti Miami využili výhodu domáceho prostredia a v prvom stretnutí finále Východnej konferencie zámorskej NBA zvíťazili nad Bostonom 93:79.

Druhú štvrtinu síce lepšie zvládli hostia, vďaka čomu vyrovnali po prvom polčase na 46:46, no Heat mali duel stále pod kontrolou. Ani raz v stretnutí neprehrávali a keď to najviac potrebovali, bodovo sa presadil jeden z dvojice lídrov LeBron James - Dwyane Wade.

"Prehrali len jeden zápas. V druhom môžu ešte naplniť to, s čím ku nám prišli - získať na svoju stranu výhodu domáceho prostredia. Miestami to bol zvláštny súboj. Oba tímy mali niekoľko dobrých úsekov. Môj tím môže hrať oveľa lepšie, ale to isté si asi myslí asi aj súper. Sme radi, že sme zvládli prvý duel,“ tvrdil kouč Miami Erik Spoelstra. "V tretej časti sme si nechali ujsť zápas pomedzi prsty. Príliš sme sa hnali do útoku a nedostali sa do rytmu,“ hľadal tréner Bostonu Doc Rivers príčiny prehry.

Na lavičke Miami sedel prvýkrát od zranenia Chris Bosh, do stretnutia však zatiaľ nezasiahol. Kedy sa vráti na palubovky, je zatiaľ otázne. Druhý zápas série je na programe v stredu, opäť v AmericanAirlines Arena.