Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. januára 2016

Minister: Rusko by s väčšou privatizáciou malo počkať na obdobie rastuRuský exminister financií Alexej Kudrin.Zdieľať
Ruský exminister financií Alexej Kudrin. Foto: TASR/AP
Davos 21. januára (TASR) - Rusko by nemalo v súčasnej situácii pristúpiť k rozsiahlej privatizácii štátnych aktív a takýto proces by malo radšej odložiť minimálne o 1,5 roka. Uviedol to dnes pre agentúru TASS na okraj Svetového ekonomického fóra v Davose bývalý ruský minister financií Alexej Kudrin s tým, že Moskva by mala počkať na ekonomicky výhodnejšie obdobie.


Ruský prezident Vladimir Putin ešte v decembri povedal, že vláda by mala zvážiť predaj niektorých štátnych aktív. Nespresnil, kedy by sa podiely vo viacerých ruských podnikoch mohli predať, no zdroje oboznámené so situáciou uviedli, že medzi prvými by sa mali privatizovať podiely v ropnom koncerne Rosnefť a bankách Sberbank a VTB.

"Myslím si, že to (rozsiahla privatizácia) bude mať zmysel, keď ruská ekonomika sa jednoznačne vráti k rastu," povedal Kudrin, podľa ktorého by k tomu mohlo dôjsť v budúcom roku. "V prvom rade sa to týka ropných firiem. Podľa mňa je minimálne zvláštne predávať ropné firmy v čase extrémne nízkych cien ropy," dodal. V tejto súvislosti uviedol, že nevylučuje pokles cien ropy na 18 USD (16,50 eura), či až 16 USD za barel (159 litrov). Na tejto úrovni sa však udržia len krátky čas, potom by sa už trhy mali začať korigovať a ceny rásť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plaváreň v Petržalke je dokončená, otvoriť ju chcú na jar
<< predchádzajúci článok
Rodičov z Trebišova stíha polícia, mali opustiť svoje deti

Minister: Rusko by s väčšou privatizáciou malo počkať na obdobie rastu - diskusné fórum čitateľov