Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. septembra 2010

Minister vyzval BoJ na zvýšenie nákupu dlhopisovJaponský minister hospodárstva Banri Kaieda vyzval centrálnu banku (Bank of Japan), aby prehodnotila zvýšenie stropu, ktorý jej stanovuje, aký maximálny objem ...Zdieľať
bank of japan Bank of Japan

Foto: SITA/AP
TOKIO 27. septembra (WEBNOVINY) - Japonský minister hospodárstva Banri Kaieda vyzval centrálnu banku (Bank of Japan), aby prehodnotila zvýšenie stropu, ktorý jej stanovuje, aký maximálny objem vládnych dlhopisov môže nakúpiť, a pomohla tým predísť zastaveniu ekonomického oživenia. Podľa ministra by mala Bank of Japan zvyšovať prípustnú hranicu na nákup dlhodobých vládnych dlhopisov o 21,6 bil. jenov (JPY) ročne. "Nemyslím si, že je dobrý nápad zvyšovať limity, po tom ako sa dosiahnu. Diskusie by mali začať teraz," povedal Kaieda.

Guvernér Bank of Japan Masaaki Shirakawa prisľúbil, že centrálna banka v prípade ohrozenia krehkého zotavovania podnikne načasované a vhodné kroky. "Japonská centrálna banka má tri možnosti. Zníženie sadzieb, zvýšenie krátkodobého financovanie alebo zvýšenie objemu nákupu vládnych dlhopisov," povedal Nobuto Yamazaki zo spoločnosti DIAM Asset Management. Dodal, že Bank of Japan sa môže rozhodnúť pre jednu z týchto troch možností budúci týždeň. Záležať bude na vývoji mien a ekonomiky.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cena zlata vraj môže prekonať 1500 USD na uncu
<< predchádzajúci článok
Štát si požičiava ďalších 113,4 mil. eur

Minister vyzval BoJ na zvýšenie nákupu dlhopisov - diskusné fórum čitateľov