13. júla 2014

Mišendová získala zlatú medailu na juniorských ME

Slovenská plavecká reprezentantka Barbora Mišendová získala v nedeľu zlatú medailu na 50 m motýlik na ...

Na archívnej snímke slovenská plavecká reprezentantka Barbora Mišendová. FOTO TASR/Štefan Puškáš
Dordrecht 13. júla (TASR) - Slovenská plavecká reprezentantka Barbora Mišendová získala v nedeľu zlatú medailu na 50 m motýlik na juniorských majstrovstvách Európy v Dordrechte v dlhom bazéne. Časom 26,98 sekundy tiež vytvorila nový národný juniorský rekord.

Pre mladú Slovensku je to na šampionáte už druhý cenný kov. V sobotu získala bronzovú medailu aj na 100 m motýlik. Zverenka trénera Ľuboša Križka dohmatla v sobotňajšom finále na 100 m rovnako v novom národnom juniorskom rekorde 1:00,00 minúty.

Mišendová, členka Dukly Banská Bystrica, už vo štvrtok obsadila vo finále na 100 m v.sp. v ďalšom slovenskom juniorskom rekorde 56,51 štvrté miesto.

Nemecko remizuje vo finále MS s Argentínou 0:0
Spartak Trnava porazil Zlaté Moravce 3:0