24. júla 2014

Mladí hádzanári dostali príručku na úvod ME, s Nemeckom prehrali 18:32

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Linz 24. júla (TASR) - Slovenskí reprezentanti vstúpili do bojov na ME hádzanárov do 20 rokov v Rakúsku hladkou prehrou s favorizovaným Nemeckom 18:32. V základnej C-skupine v Linzi čakajú zverencov trénera Ivana Pompoša ešte duely s domácim Rakúskom (piatok, 20.00) a Bieloruskom (nedeľa 20.00). Do štvrťfinálovej fázy postúpia dva najlepšie tímy.

Skóre duelu otvoril Lukáš Urban, ale Slováci hrali s vysokým favoritom vyrovnanú partiu iba v úvodnej päťminútovke. Tím majstrov Európy do 18 rokov spred dvoch rokov a jeden z najväčších ašpirantov na zlato potom ale otočil z 1:2 na 6:2 a kouč Pompoš reagoval oddychovým časom. Nemci ale na palubovke naďalej jasne dominovali, v 19. minúte ušli po sedemgólovej šnúre na hrozivých 14:4 a v prestávke mali osemgólový náskok. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, mladí Slováci na súpera nestačili a v polovici druhého dejstva prehrávali 13:27. Nemecký tím tak pohodlne dokráčal k jasnému triumfu.