Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

20. marca 2010

Mladí hudobní skladatelia predstavia svoju tvorbuNajmladšia generácia hudobných skladateľov akreditovaných slovenských a českých kompozičných škôl odprezentuje svoju tvorbu na 5. ročníku Prehliadky mladých skladateľov v ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Najmladšia generácia hudobných skladateľov akreditovaných slovenských a českých kompozičných škôl odprezentuje svoju tvorbu na 5. ročníku Prehliadky mladých skladateľov v Pálffyho paláci v Bratislave. Podujatie, ktoré sa uskutoční od štvrtka 25. marca do soboty 27. marca, bude sprevádzať aj diskusné fórum na tému Reflexia súčasnej kompozície - porovnanie pohľadu skladateľa a recenzenta.

Aktuálny ročník prehliadky nadväzuje na ideu predchádzajúcich ročníkov uviesť skladby začínajúcich hudobných autorov slovenských a českých kompozičných škôl na profesionálnej verejnej pôde. Priestor majú mladí skladatelia, ktorých tvorba ešte nebola prezentovaná na etablovaných koncertných pódiách. Prezentácia tvorby skladateľov zo všetkých regiónov Slovenska, ako i medzinárodná konfrontácia súčasnej tvorby a jej okamžitá reflexia prináša priestor pre kompaktný umelecký vývoj budúcich osobností slovenskej nekomerčnej hudby. Poslaním festivalu je odhaliť pestrosť umeleckých cítení mladej skladateľskej generácie a tiež záujmu mladých ľudí o hudobnú kompozíciu v tradičnom význame slova. Prehliadka tiež vytvára priestor pre vznik profesionálnych umeleckých vzťahov medzi skladateľmi a interpretmi, ako aj medzi skladateľmi navzájom.

Medzi ciele podujatia patrí aj otvorenie medzinárodnej spolupráce v oblasti konfrontácie skladateľských škôl a ich vzájomného vplyvu, spolupráce s inštitúciami, ktoré vychovávajú budúce osobnosti v oblasti hudobnej reflexie i so súčasnými a budúcimi hudobnými recenzentmi.

Podujatie organizuje Soozvuk a spoluorganizuje ArtMusicFund.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Ako zrušiť koncentráciu vodiča rely
<< predchádzajúci článok
Podľa profesionálnej tanečnice Aničky Strike by mali modelky cvičiť

Mladí hudobní skladatelia predstavia svoju tvorbu - diskusné fórum čitateľov