16. januára 2012

Mladí slovenskí sánkari boli blízko k získaniu medaily

Slovenskej reprezentantke v biatlone Ivone Fialkovej sa nepodarilo udržať v pondelkových stíhacích pretekoch na 7,5 km na premiérových zimných olympijských hrách v biatlone 10. miesto po nedeľňajšom ...

sankovanie INNSBRUCK 16. januára (WEBNOVINY) - Slovenskej reprezentantke v biatlone Ivone Fialkovej sa nepodarilo udržať v pondelkových stíhacích pretekoch na 7,5 km na premiérových zimných olympijských hrách v biatlone 10. miesto po nedeľňajšom šprinte a dobehla na 20. priečke.

Fialkovej nevychádzala v pondelok streľba, na prvej stojke netrafila ani jeden z terčov a celkovo ich minula desať.

„Som veľmi sklamaná. Zradila ma streľba, pritom ,ležky´ mi v tréningoch išli výborne. Určite svoju úlohu zohral psychický tlak,“ uviedla pre olympic.sk Fialková. Druhá Slovenka Nikola Lapinová si oproti štartu polepšila o tri pozície na 39. priečku. Aj ona mala 10 nepresných zásahov. Z víťazstva sa tešila bezchybná Uliana Kajševová z Ruska, ktorá vybiehala na trať ako tretia.

Preteky poznačil vietor na strelnici

V stíhacích pretekoch chlapcov na 10 km vylepšil Ondrej Kosztolányi svoje 41. miesto zo šprintu o 5 pozícií.

Preteky v areáli v Seefelde poznačila veterná lotéria na strelnici, aj najlepší mali problémy. Líder po šprinte Feng-ming Čcheng minul sedemkrát a klesol na 3. priečku. Víťazom sa stal Niklas Homberg z Nemecka.

Blízko k medaile mali sánkari Jozef Čikovský a Patrik Tomaško v súťaži dvojíc, v ktorej obsadili 5. priečku. Po prvej jazde boli dokonca tretí a útočili na bronz, druhá im však nevyšla stopercentne podľa predstáv a za medailou napokon zaostali o 0,182 sekundy. Pred Slovákov sa v druhej jazde v celkovom súčte o dve tisíciny dostali Rusi Jurij Kalinin a Sergej Beľajev.

Preteky sánkári odjazdili lepšie ako v tréningoch

"Tréner nás vyprevádzal na preteky s tým, aby sme zajazdili k našej spokojnosti. A ja som spokojný. Toto sú naše prvé veľké preteky, väčšie ako juniorský SP, takže pôsobila aj ,psychika´. Našťastie, v pretekoch sme štarty zvládli lepšie ako v tréningoch,“ povedal pre olympic.sk Jozef Čikovský a Patrik Tomaško ho doplnil:

"Obe jazdy sme išli tak, ako sme vládali. Zvládli sme ich lepšie ako v tréningoch, takže tiež som spokojný.“ V súťaži dievčat si z dvojice slovenských sánkarok lepšie počínala Tatiana Žifčáková, ktorá obsadila 17. pozíciu.