02. decembra 2006

Moravcová na US Open tretia na 100 m motýlik

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obsadila v piatkovom finále na 100 m motýlik tretiu priečku na pretekoch US Open v Lafayette v dlhom bazéne univerzity Purdue v štáte Indiana. ...

LAFAYETTE 2. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obsadila v piatkovom finále na 100 m motýlik tretiu priečku na pretekoch US Open v Lafayette v dlhom bazéne univerzity Purdue v štáte Indiana. Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska, pripravujúca sa na budúcotýždňový štart na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v Helsinkách, dohmatla v čase 1:00,11 min a za svojím osobným maximom zaostala o takmer tri sekundy. Svoj čas z raňajších rozplavieb zlepšila o 11 stotín sekundy. Rýchlejšie než Moravcová boli americké reprezentantky Mary Descenzová (59,47) a Rachel Komisarzová (59,71), pre ktoré sú preteky v Lafayette prvým vrcholom sezóny, pokiaľ Moravcová sa sústreďuje najmä na helsinský "krátky" šampionát. Odchovankyňa piešťanského plávania sa v sobotu počas záverečného dňa pretekov predstaví ešte na 100 m voľným spôsobom.

Výsledky:
100 m mot.: 1. Mary Descenzová (USA) 59,47, 2. Rachel Komisarzová (USA) 59,71, 3. Martina Moravcová (SR) 1:00,11